מאמרים - שוק הובלות בארץ הדפסה מאתר מאמרים

שוק הובלות בארץ

נכתב על ידי מוטי אקרמן

[ הדפסת המאמר ]

שוק הובלות בארץ מפותח מאוד וישנן חברת הובלה רבות המציעות את שירותיהן לכל מי שצריך ורוצה לעבור דירה. יש לציין כי מספר החברות הרב עומד מול ביקוש מאוד גבוה של עוברי ומעבירי דירות או משרדים לאורך כל השנה. מאחר שיש היצע מאוד גדול של חברות הובלה, צריך לדעת כיצד לבחור את חברת ההובלה הטובה והמתאימה ביותר. אחד התנאים החשובים לבחירת החברה הוא המחיר. כל חברת הובלה יכולה להציע תעריף שונה  ולכן כדאי לעשות סקר שוק מקיף ככל הניתן בטרם מקבלים החלטה.


מבחינת חברת הובלות, יש מספר פרמטרים המשפיעים על התעריף ולפני שסוגרים על סכום צריך לדעת מהם: ראשית, חשוב לדעת מהו סדר הגדול של ההובלה. האם מדובר בהובלה קטנה או גדולה, האם נדרש כאן רכב קטן יחסית או שמא צריך להביא את המשאית הגדולה באותו היום. כמובן שהיקף ההובלה גם משפיע על מספר הסבלים שיגיעו. שנית, צריך לדעת את פרטי נקודת המוצא ונקודת היעד. הכוונה היא למרחק שבין המקום ממנו עוברים והמקום אליו יש לשנע את הכל. אם צריך להעביר את הדירה בתוך אותה העיר התעריף ייקבע בהתאם, בניגוד להובלה בין ערים שונות ועל אחת כמה וכמה ערים הנמצאות בחבלי ארץ שונים.


המחיר גם צריך להתייחס לקומה ממנה התכולה עוברת והקומה אליה הכל צריך להגיע ומעלית היא חלק בלתי נפרד מן התמחור. כמובן שאם נדרש מנוף מיוחד להעלאת הציוד לקומה, המחיר ישתנה בהתאם. נקודה מהותית היא ההבדל בין העברת דירה ובין העברת משרד, משום שלמשרד נדרש תכנון מקדים, עקב הרגישות הרבה של הציוד ונטרול יום עסקים של פעילות המשרד עצמו.


הצעת המחיר שתביא כל חברת הובלות צריכה לכלול גם את המפרט של התכולה. אם יש יותר מדי ציוד יקר ערך, שביר וכיוצא בזה, תצטרך החברה לתמחר באופן מעט שונה מאשר ציוד לא שביר (ספרים לדוגמא). מתוך כל הצעות המחיר של חברות ההובלה תתקבל ההחלטה הנכונה. נקודה לציון היא האמינות של כל חברה. הצעת המחיר לא תמיד משקפת.


הובלות בירושלים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il