מאמרים - מהן אמונות מגבילות הדפסה מאתר מאמרים

מהן אמונות מגבילות

נכתב על ידי נירית רננה בר-נוי

[ הדפסת המאמר ]

אמונה - היא השקפה , גישה , זווית ראיה ופרשנות שלנו את המציאות . היא ההפך מעובדה , לא ניתן להוכיח אותה וניתן להתווכח עליה. כל אחד רואה את אותה המציאות בצורה שונה (סובייקטיבית).  על ידי החושים נוצרת החוויה הרגשית וכך אנו מתייחסים לאירועים שונים.  


מה הרווח שלכם להחזיק באמונה כלשהי ? האם היא מקדמת אתכם למטרות שלכם ומעלה את רמת המוטיבציה לעשייה , או האם האמונה מקבעת אתכם במקום שאתם לא רוצים להיות בו ? 


אמונה מגבילה בכוחה לעוות , להשמיט ולהכליל את המציאות שלנו ...


בעיוות - אנו מעוותים לא בצורה מודעת את המציאות בצורה כזו שתאפשר לנו וודאות ותחושת דמוי "בטחון" של מה שאני מכיר ורגיל.


בהשמטה - אנו משמיטים את הפרטים החשובים , המשמעותיים והעיקריים בחיינו . המיקוד עובר לדברים שאני רוצה להימנע או להתרחק מהם , לכן תשומת הלב למקום שלילי מביאה לאותן תוצאות . ברגע שנפסיק להשמיט את הדברים החיוביים במציאות שלנו : בתקשורת שלנו עם הסביבה , עם בן הזוג , בעבודה וכדומה הכל יראה אחרת . כאשר עושים עבודת מודעות המח מייצר נויירונים חדשים ומרגישים חיוניים ומסופקים יותר בחיינו.                                                                                                                


בהכללה - אנו נוטים שלא בכוונה להכליל את תפיסת המציאות שלנו על כלל האנושות - סטיגמות , דעות קדומות . 


כל עוד לא ניצור שינוי מהותי בתפיסה שלנו במצבים של אמונות מגבילות , נמשיך להתנהל ממקום של חוסר אונים ותחושה שהעולם פועל עליי במקום שאני יפעל למען המציאות שאני רוצה . 


דיכאון וחרדה תופסים מקום נכבד ביצירת תחושות של מועקה ופחד גדול מלחוות את החיים במלואם ולהנות מהדברים הקטנים. 


פוביה גם נתפשת לפי הNLP כטעות בלמידה של המח . אותו גורם שמעורר את הפוביה אינו מהווה סכנה ממשית לחיי ובכל זאת אני מחזיק בו . 


להתנהל ממקום כמו של חוקי מרפי משאיר אותנו במקום . 


"כשקורה משהו טוב חייב לקרות אחרי זה משהו רע !! " - מי אמר ?? 


בחיים בגלל שאין וודאות אנו מפתחים תלות בחוקים פיסיקליים של פלוס ומינוס . העניין הוא שבקשר בינאישי עם בני אדם המציאות מאוד דינאמית וכדי לחוות את החיים במלואם יש להשתחרר מהפחד לאבד שליטה כי הכל לגיטמי והכל בסדר ! 


תזכרו שהפחדים הכי גדולים לא באמת קיימים , אלו רק סיפורים שאנו מספרים לעצמנו כדי להתחמק מהפתעות בחיים והפתעות זה לא דבר בהכרח רע ! 

אודות הכותב:

נירית רננה בר-נוי NLP Master Practitioner 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il