מאמרים - לימוד אימון אישי בנושא לקויות למידה הדפסה מאתר מאמרים

לימוד אימון אישי בנושא לקויות למידה

נכתב על ידי אמיר הרצוג

[ הדפסת המאמר ]

אימון אישי הינו תהליך שעובר דרך בחינת היסודות המצויים ודרכי ההגעה לקראת אלו הרצויים. במסגרת האימון נדרש המאמן ללוות את המתאמן לאורך כל שלבי הדרך לקראת המקום אליו המתאמן רוצה להגיע לבסוף. כידוע, מי שסובל מלקויות למידה איננו יכול לממש את מלוא הפוטנציאל הלימודי שבו בשל בעיות ריכוז מסוימות וקשיים נוספים שמהווים מכשול לא קטן בדרך למימוש הנ"ל. ישנם לא מעט אנשים עם לקויות למידה שמעדיפים פשוט לוותר על לימודים גבוהים בשל חששות, פחדים וחוויות קשות שצברו מימי התיכון.


כיצד להתמודד עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז?


כמו כן, חלק מהאנשים אשר סובלים מלקויות למידה מפסיקים את המשך לימודם בשל קושי הולך וגדל להסתדר עם הדרישות של המסגרת הלימודית. בעוד שחלק מאותם האנשים מתמודדים עם האתגר האמור על ידי מציאת הכוחות הנדרשים לכך, וגיוס תמיכה מהסביבה החיצונית שבהחלט יכול לסייע לעבור את המכשול בהצלחה. לימוד אימון אישי נועד להקנות למאמן כלים מקצועיים לעזור ולהעניק תמיכה לכל אותם אנשים שנאלצים להתמודד עם האתגר הלימודי על אף הימצאותן של לקויות למידה ובעיות קשב וריכוז בקרבם.


מסלולי לימוד שונים במקצוע אימון אישי


לימוד אימון אישי נעשה בצורה אחרת בכל בית ספר, אך בכל הגישות הנלמדות ניתן למצוא שורה ארוכה של כלים שנועדו לאפשר למתאמן לכוון ולנווט את מהלך חייו בצורה טובה יותר לעבר היעדים שברצונו לכבוש.  בעבר הלא כל כך רחוק לא היו בארץ מסלולי לימוד ממוקדים עבור אימון אישי והלידה הייתה מאד כללית ונגעה למעשה בחיים בכלל. כיום ישנם מוסדות לימוד מציעים מסלולים ממוקדים של אימון אישי ADHD או הפרעות ולקויות למידה. מוסדות לימוד אלו פזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ החל מהצפון וכלה בדרום הרחוק.


האם ישנו מסלול לימוד מוסדר בישראל?


מכיוון שמסלולי לימוד אימון אישי אינם מוסדרים נכון לעכשיו בארץ, לא ניתן למצוא תכניה הנדרשים להיכלל בכל קורס וקורס כזה. לפיכך כל אדם יכול ללמוד לפי ראות עיניו. יחד עם זאת לשכת המאמנים בישראל החליטו בשנים האחרונות לקחת על עצמם את נושא הסדרת הלימודים על אף שאין כיום שום דרישה או חובה לעמוד בתנאים של הלשכה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il