מאמרים - אסטרטגיות בשיווק באימייל באמצעות מערכות דיוור הדפסה מאתר מאמרים

אסטרטגיות בשיווק באימייל באמצעות מערכות דיוור

נכתב על ידי אורי ממון

[ הדפסת המאמר ]

בד בבד עם התפתחות רשת האינטרנט וחדירתה ההדרגתית לכל תחומי החיים התפתחו שיטות שיווק אופייניות למדיום זה, חלקן הצליחו לזמן מה אך לבסוף נעזבו ואילו אחרות שרדו והפכו לאבן יסוד. מבין אלובולט השיווק באימייל כשיטה ותיקה מאוד ומצליחה בתחום, המבוססת באופן עקרוני על רשימות תפוצה. יחד עם זאת, חשוב לדעת ששימוש יעיל ונכון באמצעי זה אינו מסתכם בשליחת מספר מיילים בודדים, אלא כרוך בגישת עבודה מסודרת, מקיפה ומתוכננת.


 


יצירת רשימות תפוצה


רשימות תפוצה מהוות כלי בסיסי לשיווק במייל, ויצירתן כרוכה בביצוע חקר שוק ובהבנת צרכי קהל היעד שלכם. לאחר שהוגדרו צרכים אלו, הדרך הפשוטה ביותר לקבלת כתובת המייל של גולש והכנסתו לרשימות התפוצה, הינה באמצעות מתן שירות או מוצר מבוקשים בתמורה לכתובת. אלו יכולים להיות תוכנות, קורסים, ייעוץ מקצועי או כל מוצר הנדרש לגולש.


 


ניהול רשימות התפוצה


על מנת להתחיל לשווק באימייל בפרט ובאינטרנט בכלל, יש צורך ליצור רשימות תפוצה ממוקדות ומפולחות הגדלות באופן תדיר ושאין בהן כפלי הרשמה. האמצעי היעיל והנוח ביותר ליצירת וארגון רשימות אלו הינו מערכות דיוור מאפשרות ליצור מספר בלתי מוגבל של רשימות בהתאם לצרכי העסק, תוך הכנה מראש של מסרים מתוזמנים הנשלחים בהפרשי זמן קבועים ושוטפים.


 


שליחת מיילים ממוקדים ומבוקרים


חשוב לדעת כי שיווק באימייל שאינו ממוקד או מבוקר, ונשלח לכל הנמענים ברשימות ללא מעקב אחר מידת העניין שלהם בדיוור, הופך את המיילים למטרד ומהווה נזק תדמיתי לעסק. גם כאן באה לעזרתכם מערכת רב מסר הממשיכה לשלוח מיילים רק לגולשים שנכנסו למייל הראשון והביעו עניין בשירות המוצע. אומנם מדובר ברשימות דיוור מצומצמות בהרבה, אך ממוקדות בקהל בעל עניין אשר הסיכוי שיבצע רכישה הינו גבוה.


 


יצירת עניין בקרב הנמענים


יצירת עניין במסרים המופצים במייל נעשית בעזרת דיוורשל תכנים רלוונטיים, עדכניים ובעלי ערך מוסף עבור הגולשים. ככל שהתכנים יהיו יותר נדיבים, איכותיים ומקצועיים, ויהוו כלי עזר מהותי לנמען, כך יעלה בעיניו ערך המשווק אשר ייחרט בתודעתו ככתובת אמינה בכל הקשור לתחום עיסוקו.


 


השורה התחתונה - הגדלת ריווחי העסק


אם בניתם מערך שיווק באימייל בהתאם לכל ההנחיות שלעיל, כלומר יצירת רשימות תפוצה, ארגון וניהול נכון שלהן, ושליחת מיילים ממוקדים בעלי תוכן משמעותי ומקצועי, הרי שקהל היעד שלכם בוודאי כבר בשל, מוכן ורוצה להשתמש בשירותים והמוצרים שאתם מציעים. יחד עם זאת, על מנת להניע את הנמענים לפעולה כדאי להציע להם גם עסקאות משתלמות ומיידיות כמו הנחות, קופונים, ומבצעים חד פעמיים ובלעדיים.

אודות הכותב:

הכותב הנו מדריך בקורס לשיווק באימייל ורשימות תפוצה באמצעות מערכות דיוור.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il