מאמרים - רוצים לגלוש באינטרנט מבלי שיידעו היכן גלשתם ?? הדפסה מאתר מאמרים

רוצים לגלוש באינטרנט מבלי שיידעו היכן גלשתם ??

נכתב על ידי יוסי ביטון

[ הדפסת המאמר ]

ישנם מקרים בהם אנו רוצים לגלוש באתרים מסויימים מבלי שאף אחד יידע היכן גלשנו או שהדפדפן יזכור את הסיסמאות והאתרים שהקלדנו במהלך הגלישה באינטרנט.


אופציה זאת נקראת גלישה בסתר, גלישה פרטית או גלישה ללא עקבות. קחו למשל כמה דוגמאות: 1. נגיד שאתם מבקרים אצל חבר שלכם בבית ורוצים לבדוק אם קיבלתם מייל חדש ואינכם מעוניינים שהדפדפן במחשב של החבר יזכור את שם המשתמש והסיסמא שהקלדתם, תוכלו לבצע זאת באופן פשוט באמצעות אפשרות של גלישה פרטית אשר קיימת בכל הדפדפנים (אינטרנט אקספלורר, פיירפוקס, גוגל כרום).


2. אתם נמצאים בעבודה ואתם לא מעוניינים ש-טכנאי המחשבים בחברה שלכם יידע איזה כתובות הקלדתם באינטרנט, באיזה אתרים ביקרתם ואיזה שמות משתמש וסיסמאות הזנתם באתרים שונים ברחבי הרשת.


כל זאת תוכלו לבצע באמצעות האופציה גלישה בסתר אשר נמצאת בכל סוגי הדפדפנים.


תוכלו לבצע את אפשרות הגלישה בסתר באופן פשוט בכל דפדפן כך: כנסו להגדרות הדפדפן וחפשו אפשרות גלישה בסתר או באנגלית private browsing לאחר מכן ייפתח לפניכם חלון אינטרנט חדש עם אייקון המראה שאתם גולשים במצב פרטי, רק לאחר שתראו אייקון זה תוכלו לגלוש ברחבי האינטרנט ללא עקבות.


הגלישה הפרטית אינה מוגבלת בזמן ואינה גורמת נזק למחשב, השימוש בה הולך וגובר בתקופה האחרונה בשל עניין הפרטיות החשוב לגולשים שמעוניינים לגלוש לתכנים שהם אוהבים מבלי שאף אחד יידע.


טפסים אשר מילאתם במהלך הגלישה הפרטית לא יישמרו ולא יוכלו לדעת את הפרטים שהזנתם.


יש גם השלכות לגלישה הפרטית והן שבמידה ובודקים היסטורית גלישה במחשב שלכם או כתובות שהקלדתם ולא מוצאים דבר שנשמר בהיסטוריה של הדפדפן זה יכול לעורר את חשד הבודק לכך שאתם מבצעים גלישה בסתר וכביכול גם יש לכם מה להסתיר, אז תחשבו על זה.

אודות הכותב:

Y4PC טכנאי מחשבים מומחים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il