מאמרים - מהו הצעד הראשון ליצירת חיים של הצלחה הדפסה מאתר מאמרים

מהו הצעד הראשון ליצירת חיים של הצלחה

נכתב על ידי אדם בורד

[ הדפסת המאמר ]

 


החשיבות של פעילות גופנית על הבוקר


השעון המעורר הזה שוב מצלצל ואני נאבק איתו, ובעיקר עם עצמי, בשביל לקום מהמיטה. עוד יום עובר ועוד יום עובר ויש כמו תחושה של כבדות ועייפות שמלווה אותנו מיום ליום. איך אפשר להיפטר מהעייפות המרגיזה הזאת ועדיין לשמור על אותו מספר שעות של שינה? איך אפשר לטעון את היום שלנו בפיצוץ של אנרגיות ולהינות מתחושת חיות וערנות מנטאלית, ואפילו להוריד במשקל???


 הסוד מצוי במה שאנחנו עושים כשאנחנו קמים מהמיטה. רוב בני האדם יודעים ברמה כזאת או אחרת שפעילות גופנית זה דבר חיובי בחיים. רוב בני האדם יודעים שפעילות גופנית קבועה שומרת על הגוף בריא ועל החשיבה צלולה, אבל רוב בני האדם לא יודעים כמה פעילות גופנית טובה, במיוחד בבוקר.


 אם תסתכלו מסביבכם על האנשים המצליחים בחיים, אלה שיש להם כסף, מערכות יחסים מוצלחות וחיי חברה תוססים ותשאלו אותם לכך, תגלו שכמעט כולם עושים פעילות גופנית בבוקר. האם ייתכן שפעילות גופנית של 20 דקות בתחילת כל יום יכולה ליצור שינוי כזה משמעותי בחיים? התשובה היא כמובן!


 כאשר אנחנו מבצעים פעילות גופנית על הבוקר אנחנו מעלים את קצב חילוף החומרים שלנו ומגבירים את רמת החימצון בדם. דבר זה גורם לנו מיידית לתחושת ערנות וחיוניות שנמשכת איתנו לאורך כל היום. הדם המחומצן מגיע למח ומעורר את החשיבה שלנו ואת תחושת הערנות שלנו, כך שיכולת החשיבה ומציאת הפתרונות שלנו גבוהה יותר. בנוסף לכך, קצב שריפת השומנים שלנו עולה יחד עם קצב חילוף החומרים, ואנשים שמתחילים לעשות פעילות גופנית בבוקר, מגלים לפתע שהם מרזים גם אם הם לא עושים שום דיאטה מיוחדת.


 הערך המוסף שפעילות גופנית על הבוקר מקנה לנו, זה ערך עצמי ובטחון עצמי גבוה יותר. תחשבו על זה רגע. אנחנו מתחילים את היום בפעולה קשה שאנחנו לא רגילים אליה וכבר מצליחים בה. זה להתחיל את היום בניצחון. זה להתחיל את היום ולהביס את העצלנות שלנו וכשזה קורה יום אחרי יום הערך העצמי שלנו עולה והביטחון שלנו ביכולות שלנו מתרומם כי אנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים לעמוד במטלות הקשות שאנחנו מטילים על עצמנו.


 אם אתם רוצים להתחיל את מסלול השינוי לחיים שלכם ואינכם יודעים באיזו פעולה להתחיל, פעילות גופנית על הבוקר זה הצעד הראשון בכיוון הנכון.

אודות הכותב:

שמי אדם בורד ואני מאמן באירגון ONELIFE. האירגון המוביל בארץ בתחום ההתפתחות האישית. 


לקבלת כלים נוספים להתפתחות אישית, מידע על סדנאות והתכנים הטובים ביותר בתחום


בקרו אותי באתר    או בעמוד הפייסבוק שלי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il