מאמרים - מה עבר על העוף שלי? הדפסה מאתר מאמרים

מה עבר על העוף שלי?

נכתב על ידי איתי אמנוני

[ הדפסת המאמר ]

התעללות בבעלי חיים


כשאנחנו חושבים על התעללות בבעלי חיים, בדרך כלל נחשוב על כלב מסכן שלא מקבל אוכל, על תוכי בודד בכלוב קטן או אפילו על חתול שמשכו לא בזנב או זרקו עליו אבן. בישראל ישנם 30 אלף מקרים של התעללות בחיות בית מידי שנה. המספר הזה עצום, אך זוגלובק, עוף טוב ושאר יצרניות בשר העוף לא היו רוצים שתדעו שהם מתעללים בכמות עצומה מזו פי כמה וכמה - 220 מליון תרנגולים מידי שנה.


 


220 מליון בשנה


בשר העוף הוא הבשר הפופולארי ביותר בארץ כיום. הוא נמכר במגוון מותגים, מוצרים, צורות וצבעים. ובכלל, מי זוכר שהעוף הזה, בעטיפת הפלסטיק, היה פעם תרנגול? 220 מליון תרנגולים נשחטים מידי שנה בתעשיית העוף. הם נולדים כדי למות, ומתים כדי להאכל. זה לא שעוף הוא מצרך הכרחי לתזונה האנושית - הוא פשוט הפך לכל כך זול שהוא נמצא בכל מקום.


 


אבל ההתעללות לא מתרחשת רק בשחיטה - היא מתחילה עוד בלידת התרנגול. התרנגולים המשמשים לעוף בתעשיית המזון הם בנים לזן מלאכותי שנוצר במיוחד למטרה זו. הם נולדים חולים, והם מתעוותים מידי יום - חזהם (החלק הנמכר ביותר) מתנפח לגודל מפלצתי, הם קורסים תחת משקלים ועצמותיהם מתעקמות ונשברות. הם חיים בצפיפות, בלא יכולת לזוז או לעיתים אף לעמוד, עד ליום שחיטתם.


 


משלוח של זוגלובק מספק לנו הצצה


בתאריך ה6.5 השנה (2013) התהפכה משאית תובלה של חברת זוגלובק, שהעבירה תרנגולים מהלול אל המשחטה. מאות תרנגולים נהרגו במקום, ורבים אחרים נפצעו. למרות כל זאת, התרנגולים ששרדו את התופת לא זכו לכל רחמים: הפועלים של זוגלובק בעטו בהם, דחפו אותם, ודחסו אותם חזרה אל הכלובים. האלימות שניתן לראות בסרטון אינה חריגה כלל - היא יום יומית. החריג הוא דבר התיעוד- והחשיפה שלה זכה. מאות אלפי ישראלים צפו בסרטון, שנפוץ באינטרנט והגיע אף אל אתרי החדשות ולמהדורות החדשות בטלויזיה.


 


עוד על ההתעללות הנוראה, אפשר לקרוא בעמוד הבא - http://anonymous.org.il/zoglobek

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il