מאמרים - בניה מודולרית או אדריכלות אישית הדפסה מאתר מאמרים

בניה מודולרית או אדריכלות אישית

נכתב על ידי יהודה וידר

[ הדפסת המאמר ]

תארו לכם שבית היה מוצר תעשייתי. הייתם יכולים לבחור בית מכמה דגמים מוצעים, בוחרים את רמת האיבזור ומחליטים על עיצוב הפנים והחוץ. לוחצים על כפתור ומקבלים בית תוך מספר חודשים.


אז רכישת בית הוא תהליך מורכב יותר מבחירת מכונית באתר אינטרנט. אבל תארו לכם שאתם נכנסים לאתר הזמנות בתים באינטרנט ובוחרים, מבין האפשרויות המוצעות, את שטח הבית הרצוי לכם. בוחרים את הפונקציונאליות הנדרשת ומחליטים על הרכב הבית. המערכת מאפשרת לכם לבחור את גודל חדר המגורים הכולל סלון, מטבח ופינת אוכל, חדר שינה הורים הכולל או לא כולל שירותים ומקלחת או חדר ארונות, אפשר להגדיר את מספר חדרי השינה לילדים, את חדרי הרחצה ולהחליט אם יש צורך בשירותי אורחים. המערכת כופה עליכם את קיומו של ממ"ד כי זהו החוק בישראל. בוחרים את סוג הגג, שטוח מבטון או גג רעפים משופע. מקבלים אפשרויות נוספות לבחירות עיצוביות כמו צבע הריצוף, צבע הדלתות והחלונות ובחירת החיפוי החיצוני, מחליטים האם הבית מטויח מבחוץ ובאיזה צבע, עם חיפוי עץ או אבן.


ו..זהו.


רואים את ההדמיה של הבית באתר והכי חשוב, מקבלים אומדן מחיר לפרויקט.


רק אז מתאמים פגישת יעוץ בחברה.


בפגישה מבקשים לקבל הסבר מפורט על תהליך העבודה, לוחות הזמנים, מפרט טכני מלא של הבית וחוזה רכישה. חוזרים הביתה כדי לגייס את המימון הנדרש, כדי לקבל הצעה מבנק למשכנתאות אתה זקוק לחוזה, הצעת מחיר ומפרט, דרך האתר קיבלת כבר את כל המידע שהבנק דורש. אם בדקת מספר חלופות בניה, יש לך את כל המידע המאפשר לך לקבל החלטות. אם קיבלת החלטה, אתה חוזר לחברה כדי לסגור את רכישת הבית שלך. במעמד החתימה על החוזה אפשר לבדוק אם קיים מבצע או הטבה ללקוח, יתכן שתוכל לקבל מכשיר טלוויזיה או מקפיא בחינם.


עוד 120 יום ויש לך בית.


אז למה לא קונים בתים באינטרנט?


כי בית זה משהו ריגשי שמהווה את הבסיס לחייך ולחיי המשפחה שלך או כי זו הרכישה הגדולה ביותר שמבצעת משפחה ממוצעת. אז אנחנו רוצים לבדוק, למשש, לתכנן ולהתלבט, לערב אדריכל, מפקח, מנהל פרוייקטים, לבקר באולמות תצוגה, לבטא את האני שלנו, את העיצוב שלנו וכו וכו ובדרך להוסיף עוד ועוד שכבות של תיווך ולסייע בפועל בהאמרת המחירים. אם זה כל כך חשוב ואישי ומבוצע בעבודת יד ... זה חייב להיות יקר ! אז למה מכוניות לא בונים כך? כי עברנו מהפכה תעשייתית. ובתים? עדיין ממתינים לפורד של תעשיית הבניה.

אודות הכותב:

יהודה וידר מנהל השיווק בטר הומס www.betterhomes.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il