מאמרים - האם ידוע לך מהו כאב עיצבי ?נוירופטי הדפסה מאתר מאמרים

האם ידוע לך מהו כאב עיצבי ?נוירופטי

נכתב על ידי דבי גז

[ הדפסת המאמר ]

 


 


 


האם ידוע לך מהו כאב עיצבי ? נאורופטי


 


אנשים עם כאב עצבי מרגישים את זה בדרכים שונות. עבור חלק  הכאב הינו כמו דקירה ודווקא באמצע הלילה . ואילו  אחרים חשים  עקצוץ , צריבה במשך כל שעות היום ה


כאב עצבי שאינו מבוקר ומטופל יכול להיות קשה מנשוא. אבל עם טיפול מותאם זה יכול להיות במצב רגוע  .כאב  אמור להיות אות אזהרה כמו כאשר היד שלך קרובה יותר מדי לתנור  העצבים שולחים אותות כאב למוח והאינסטיקנט הוא למשוך את היד לפני שנוצרת כוויה. אבל אם יש לך נזק עצבי , המערכת אינה מתפקדת כראוי  והעצבים שנפגעו שולחים אותות שווא וגורמים להרגשת  כאב אמיתי לעתים קרובות וללא סיבה . העצבים שנפגעו עלולים גם לגרום שלא להרגיש כאב כאשר יש נזק ואו פציעה ,ובמקביל לגרום לאובדן תחושה או חוסר תחושה בקצות האצבעות , מה שהופך את פעולות הידיים לבעיתיות יותר בעשיית דברים שונים  והתחושה היא כאילו תמיד לובשים כפפות.


כאב עצבי ושינה


כאב עצבי לעתים קרובות גרוע יותר בלילה. מגע הסדינים או לחץ של השכיבה עשוי להיות לא נוח להחריד. אם אינך יכול לישון בגלל הכאב העיצבי הקפד לומר זאת לרופא שלך. שינוי הרגלי חיים או נטילת תרופה יכול לעזור.


נזק עצבי לא רק שגורם לכאב. הוא עשוי גם לגרום לחוסר תחושה , שעלול למנוע ממך להרגיש כאב בזמן אמיתי . אנשים עם נזק עצבי לפעמים פוגעים בעצמם מבלי לדעת זאת . הרופא עשוי להמליץ לבדוק את עצמך באם נפצעת על בסיס קבוע - ובמיוחד את הרגליים שלך .


הסיבות  לכאב עצבי


סוכרת, שלבקת חוגרת, וסרטן - עלולים לגרום לפגיעה וכאב עצבי וקיימים אנשים המפתחים כאב עצבי ללא סיבה ידועה.


חשוב לנסות למצוא את הסיבה הבסיסית לכאב עצבי , בסוכרת בלתי מבוקרת חשוב מאוד לטפל ולהקל על הכאב ולנסות ולמנוע את התקדמות הנזק .


תרופות מרשם לכאב עצבי


יש הרבה תרופות מרשם שעשוי לסייע בכאב עצבי . חלקם משככי כאבים חזקים . וכן תרופות המשמשות במקור לטיפול בדיכאון ואפילפסיה לעתים קרובות ניתנות כדי להקל על הכאב העצבי טיפולים משלימים או אלטרנטיביים יכולים לעזור  ומאוד במחקרים מצאו 


כי דיקור סיני יכול להקל על כאב עצבי .


מריחת משחה המכילה קפסיקום –סוג של פלפל חריף עוזרת בשיכוך כאבים .


הוספת שמנים ארומתיים מסוג-לבנדר, סנדלווד, מנטה, נרולי מגבירים זרימת דם ומשככי כאבים .


במקרים מסוימים, כאב עצבי נגרם או מחמיר בעקבות מחסור של ויטמין B -12  נטילת תוספים  בהשגחה של הרופא שלך - יכולה לעזור .


 


בנוסף כדי למצוא טיפול שעובד כדי להילחם בכאב הכרוני. פעילות גופנית סדירה , שמירה על המשקל ושיפור התזונה שלך יכולים לעזור .

אודות הכותב:

דבי גז מנכ"ל מוריה צמחים


מומחית לפתרונות טבעיים לכאב


SOS טיבעי שלא כואב


n-painsolution.com


077-5100571

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il