מאמרים - מה יכול לעמוד בדרכם לירושה? הדפסה מאתר מאמרים

מה יכול לעמוד בדרכם לירושה?

נכתב על ידי נטלי פיגנבלט

[ הדפסת המאמר ]

אנשים רבים, ובעיקר בעלי נכסים, דואגים עוד בחייהם לכתוב צוואה ובה הוראות מפורשות ומפורטות לגבי חלוקת כספם ורכושם לאחר מותם. תפקידם של עו"ד ירושות וצוואות לנסח צוואות חוקיות ותקפות, לדאוג למימושן כחוק לאחר פטירתו של מחבר הצוואה,  ולחילופין לדאוג להוצאת צו ירושה כאשר לא הותיר אחריו הנפטר צוואה.


עבור מקרים אלה קיימים דיני הירושה שנקבעו בפירוט בחוק, העוסקים בחלוקת הירושה בין קרובי משפחתו של הנפטר. ללא צו ירושה מאת הרשם לענייני ירושה, לא ניתן לקבל את חלקכם בעזבונו של הנפטר. בנוסף לקרובי המשפחה הזכאים לחלק מעזבונו של המנוח, קורה לעיתים שצצים זכאים נוספים כגון נושים ובעלי חוב שונים.


 


מתי נדרשים שירותיו של עו"ד ירושות?


כאמור, כאשר אדם לא השאיר אחריו צוואה חוקית ומסודרת, דרושים שירותיו של עו"ד ירושות. בנוסף, קורה לעיתים שמתחולל מאבק בין היורשים על הירושה, בין אם יש צוואה ובין שאין כזו. לעיתים מגישים חלק מהיורשים ערעור על הצוואה תוך מתן טיעונים שונים כגון אי שפיות או אי כשירות מנטלית של בעל הצוואה בעת שחתם עליה, חתימה מתוך לחץ, זיוף חתימה ועוד.


במקרים בהם לא קיים מעגל יורשים ראשוני כגון ילדים או בני זוג, עלול להתחולל מאבק על הירושה בין שאר היורשים המגיעים ממעגלים רחוקים יותר, וגם אז נחוצים שירותיו של עו"ד ירושות. עו"ד המתמחה בתחום ואשר הינו בעל ניסיון, ידע ליישם את רוח החוק, להבהיר את הדברים ללקוחותיו ולהרגיע את הרוחות.


 


עו"ד ירושות מול נושים


אם יש לכם חלק בעזבונו של קרוב משפחה שנפטר ולפתע צצים נושים, חשוב שילווה אתכם עו"ד ירושות ויטפל בכל מה שקשור לזכויותיכם על העזבון מול זכויותיהם של הנושים. למעשה, על פי חוק, מתברר שלנושים יש זכות לקבל את חלקם לפני שמחלקים את הירושה בין שאר הזכאים.


אם כך, מהו תפקידו של עו"ד ירושות במקרה כזה?... עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום ימצא דרכים חוקיות לתהות על קנקנם של נושים אלה, האם אכן הנפטר היה חייב להם כספים או שהם מתחזים, ולחילופין האם הסכומים שהם דורשים נאמנים למציאות או מוגזמים ומנופחים. נוכלים רבים מסוגלים לנצל את המצב הרגיש בו נתונים בני המשפחה האבלים והנרגשים, ולתבוע לעצמם נתח מהירושה באופן בלתי הוגן.


עורך דין מקצועי ומיומן יחקור לעומק את הנושא, יגיע לחקר האמת וידאג ליישום הולם והוגן של הצוואה לכל הזכאים  לחלק ממנה.

אודות הכותב:

עו"ד רועי קורץ מתמחה בתחום דיני משפחה והירושה למעלה מ- 16 שנים וצבר ידע ונסיון רב ויכולת לנתח כל תיק ולאמוד מדוייקות את סיכוייו, יתרונותיו ומכשוליו.


עו"ד רועי קורץ http://www.kurz.co.il 03-6133328

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il