מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

 


 


 


סופסוף הרשימה של תרופות סבתא להקלה על כאב ...


 


כאב גב-


הסבתות נהגו להשתמש בבקבוק מים חמים, כאשר היו להם כאבי גב, עכשיו מתברר ששיטה זו עלולה להזיק במקרה של כאב כתוצאה מדלקת - ולכן ההמלצה היא קרח ,קוביות קרח ,אפונה כל דבר שיש אפשרות למצוא קפוא, לא להניח אותו ישירות על עור כי "אפשר לגרום לכוויה בעור", את הקרח מניחים בבד או מגבת ושמים על האזור הכואב למשך 15 דקות, ניתן יכול לחזור על התהליך כל 15 דקות


 


עיסוי וכאב -


עיסוי עדין עם שמן זית יכול להקל על כאב, ולמה שמן זית - לשמן זית יש את האפשרות של חדירה דרך העור, השמן יכול להפחית את הדלקת אם יש דלקת ??? מבלי בדיקת רופא איננו יכולים לדעת יודעים מה גורם לכאב ולכן לא נשתולל עם תרופות או שמנים שעלולים אפילו לפגוע .


 


נפיחות ובצקת -


נפיחות כתוצאה ממתיחה של גיד או שריר, או מכל סיבה אחרת ישנה אפשרות להרגיע את  האיבר הפגוע בעזרת עלי כרוב - כן, כרוב, מרתיחים מים ושמים בתוכם מספר עלי כרוב למשך כ- 5 דקות, הניחו לכרוב להתקרר מעט שימו על האזור הנפוח בעזרת תחבושת למשך שעה לפחות., ניתן לחזור על התהליך כמה שרוצים, או להשאיר את הכרוב במשך כל הלילה .


 


, דלקת -


רוב הדלקות הן  דלקת גידים. דלקות בחלקי גוף שונים מומלץ הטיפול בעזרת כורכום, כורכום נחשב כיום כה-"טיפול " בדלקות, גם אנטי דלקתי ,עוזר לזרימה יעילה של דם לרקמות .


לצורך הטיפול נערבב כפית כורכום עם כפית שמן  (רצוי שמן זית) עד שהוא הופך להיות משחתי , מורחים את התערובת  על הדלקת ומעל מניחים גזה !!! הפתעה - העור עלול להפוך לצהוב, אך במקלחת זה ייעלם - וזו עוד סיבה להתקלח!!


 


כאבי שרירים -


כאב שהוא תוצאה מפעילות שרירים, פעילות פיזית, מאמץ, או נשיאה של משהו מאוד כבד -לעזרה ראשונה צריך לשבת באמבט מים חם למשך 15 דקות לפחות, ואז לשפוך מים חמים וקרים לסירוגין על מקום כואב במשך כמה דקות, לאחר האמבטיה נפלא למרוח שמן זית או שמן מנטה על האזור ולעסות בעדינות מספר דקות


חבורות-


חבורות שהן למעשה מכות יבשות ,יש לבשל בצלים במים או להכניס לתנור למשך כ -10 דקות ,לצנן מעט את הבצל ולחתוך את הבצל לשניים. חצי מהבצל מניחים על החבורה, נעזרים בתחבושת כדי לעטוף את הבצל ומשאירים את הבצל על החבורה מספר שעות, החבורה תעלם לאט אבל בטוח .


 


נקע -


משרים עלי כרוב במים רותחים למשך כ- 10 דקות, מקררים מעט את העלים ומניחים על המקום הנקוע בעזרת תחבושת אלסטית .


חשוב מאוד להחליף את העלים לחדשים מידי שעה. עלי הכרוב מונעים נפיחות  ובצקת  ואם כבר ישנה נפיחות העלים גורמים לנפיחות להעלם .


ואני יחד עם זאת ממליצה לך ללכת לרופא לבדיקה .


 


 


אין האמור לעיל בא להחליף בדיקת רופא

אודות הכותב:

דבי גז מנכ"ל מוריה צמחים


מומחית לפתרונות טבעיים לכאב


SOS טיבעי שלא כואב


n-painsolution.com


077-5100571

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il