מאמרים - כיצד ללמוד מקצבים לתופים בקלות הדפסה מאתר מאמרים

כיצד ללמוד מקצבים לתופים בקלות

נכתב על ידי כפיר שילדר

[ הדפסת המאמר ]

כמתופפים, אנו שואפים מדי יום למצוא מקצבים חדשים וייחודיים כדי לאתגר את עצמנו ולהביא אותנו לרמה חדשה של תיפוף.               עם המגוון של המוזיקה שמסביבנו ומוזיקה חדשה שיוצאת , אין סוף לכמות המקצבים החדשים שאנחנו יכולים ללמוד.                         אך על מנת שנוכל  ללמוד  מקצבים חדשים וייחודיים בנוסף למקצבים נפוצים מאוד כמו מקצבי רוק, מקצבי ג'אז ומקצבים לטיניים, כמתופפים, אנחנו צריכים לא רק לדעת איך לנגן אותם אלא גם איך ללמד את עצמנו דפוסי נגינה חדשים כדי לשמור ולהגדיל את  המקצבים שלנו.     הנה כמה דרכים ללמוד מקצבים חדשים :


להיות בטוח שאתה יכול לקרוא תווי תופים


זו היא המלצה ואפילו חובה על כל מתופף שמחפש לפתח מקצבים חדשים. כאשר מחפשים גרובים חדשים, בהחלט צריך להיות מסוגלים לקרוא תווים . מי שיכול להבין באופן מלא כיצד לקרוא תווי תופים, יוכל ללמוד הרבה יותר ובקצב מהיר יותר. כיום בעולם המדיה יש מאות אם לא אלפי  דפי אינטרנט שמכילים מקצבים וגרובים ברמות שונות, מהבסיסית ביותר ועד המתקדמת ביותר. וחלק גדול מהם כתוב וזמין לכל אחד . כל מה שצריך לדעת זה איך לקרוא תווים. כך תוכל גם להגדיל את כמות המקצבים וגם להפתיע ולהיות פורץ דרך בסביבתך.


להשקיע בצפייה בסרטוני הדרכה של מתופפים


ספרים וסרטוני הדרכה בעיקר הם המקור הקל והזמין ביותר ללמוד מקצבים חדשים. בעידן היוטיוב והרשתות החברתיות ישנם סרטי וידאו לכל סגנון של תיפוף . לא משנה אם אתם מעוניינים לתופף בסגנון רוק, לטיני, ג'אז  או בלוז , תמיד תוכלו למצוא מוצר בשבילכם. הזמינות מאפשרת להריץ את הסרטון ולעצור מתי שרוצים ולוודא שהבנתם . בעבר יכולנו רק לחלום על לראות ולשמוע את המתופפים הגדולים בעולם מסבירים מהלכים ומקצבים . כיום ניתן לצפות בכיתות אומן כאילו אנחנו חלק מהקהל !


לסיכום, כיום יכולת קריאת תווים וצפייה בסרטוני וידאו יכולים לתרום בצורה משמעותית להכשרתך כמתופף מקצועי ובעל ידע ושליטה במקצבים רבים .

אודות הכותב:

כפיר שילדר מדריך ומורה לתופים ומתופפים קבלו במתנה - המדריך למתופף המתחיל

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il