מאמרים - רישום סימן מסחר של Budwiser הדפסה מאתר מאמרים

רישום סימן מסחר של Budwiser

נכתב על ידי שילון צוקרשטיין

[ הדפסת המאמר ]ניצחון לחברת Anheuser-Busch בקרב רישום סימן מסחר על הסימן BUD באיחוד האירופי


 


סכסוך סימני המסחר בין Anheuser-Busch InBev NV לBudvar began brewing beers התחיל עוד במאה ה19 בשימוש בסימן Budwiser. מקור המילה היא משמה של העיירה הצ'כית Budejovice, בגרמנית Budweiser.


 


לאחר שנים ארוכות של קרבות על סימני מסחר כל אחת משתי החברות קיבלה את זכות השימוש במקבץ שונה של סימני מסחר ברחבי העולם. בעניין הסימן BUD, חברת Anhauser-Busch יכולה להשתמש במילה BUD על הבירה שלה בגרמניה, אוסטריה ובשאר מדינות האיחוד. במדינות אחרות, כגון בריטניה, שתי החברות רשאיות לעשות שימוש בBudwiser.


 


לאחרונה חברת Budvar התנגדה להחלטת משרד סימני המסחר האירופי להעניק ל Anhauser את הזכות לשימוש בBUD בטענה כי מדובר בציון מקום ומכיוון שהבירה של Anhauser למעשה לא מיוצרת בעיירה Budwiser ואילו הבירה של Budvar כן מיוצרת שם ולכן יש לקחת את זכות השימוש בשם מ Anhauser ולהעבירה לBudvar. בתגובה לטענה בית המשפט פסק כי מכיוון ש Budvarעשתה שימוש בציון המקור רק בכמה אזורים בצרפת ובאוסטריה ומכיוון שנפח המכירות באותם אזורים נמוך, אין סיבה מספקת כדי להגביל את Anhauser בשימוש בשם.


 


בתגובה להכרעת בית המשפט שיחררה חברת Anheuser-Busch הצהרה: "אנחנו מרוצים מאוד מאישור זכותנו לשימוש בסימן המסחר BUD ברחבי כל האיחוד האירופי. פסיקה זו חשובה בעיר מכיוון שהיא תרחיב את ההגנה העולמית החזקה שלנו על סימני המסחר BUD ו-Budwiser".למעשה, Anheuser-Busch קיבלה את החדשות רק שבוע לאחר דחיית השימוע בבית המשפט הבריטי בו Anheuser התכונה לנסות להבטיח את זכותה הבלעדית על סימן המסחר Budwiser בממלכה המאוחדת. בית המשפט שדחה את הבקשה אמר כי שתי החברות השתמשו במשותף בסימן המסחר במשך זמן כה רב ולשתיהן נפח מכירות גבוה כל כך שהצרכן רגיל לראות את סימן המסחר על הסחורה של שתיהן ולכן לאף אחת משתי החברות אין תביעה חזקה יותר על השם מאחר לשניה.


 

אודות הכותב:

שילון צוקרשטיין ושות' הוא משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בפטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות יוצרים, זכויות מטפחים, דיני מחשבים ואינטרנט וכדומה. אנו עוסקים בהגנה על קניינם הרוחני של לקוחותינו ברחבי העולם.
ניתן לקרוא עוד באתרנו www.israelip.co.il
 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il