מאמרים - התאמת רמקולים לקולנוע ביתי לחלל הבית הדפסה מאתר מאמרים

התאמת רמקולים לקולנוע ביתי לחלל הבית

נכתב על ידי תמיר פרל

[ הדפסת המאמר ]

התאמת רמקולים לקולנוע ביתי לחלל הבית


מערכת קולנוע ביתית באה לשדרג את חוויית הצפייה בטלויזיה ואת חוויית ההאזנה למוסיקה בבית. בעת רכישת רמקולים למערכת זו יש להתחשב הן באיכות הצליל שמפיקים הרמקולים והן בהתאמתם לחלל החדר בו הם אמורים להיות מוצבים. ישנו מגוון רחב של סוגי רמקולים לקולנוע ביתי אשר בחירה נכונה שלהם תשלב בין הרצון לשמור על חלל אסתטי, השאיפה שהרמקולים יתפסו כמה שפחות מקום בחלל והשאיפה לא להתפשר על איכות הצליל.


סוגי רמקולים לקולנוע ביתי מבחינת הצורה ואופן ההתקנה


ישנם כמה סוגים שונים של רמקולים לקולנוע ביתי:
    • רמקולים לווייניים: רמקולים לווייניים (satellites ) הם רמקולים קומפקטיים במיוחד. הם מאד נוחים להסוואה בחלל, ומתאימים במיוחד, כמובן, לחללים קטנים כאשר לא רוצים שהרמקול יבלוט מדי או יתפוס יותר מדי מקום. רמקולים אלה גם מעוצבים בדרך כלל בצורה אסתטית ונקייה צבועים בלבן מבריק. לא בכדי הפכו רמקולים אלה למועדפים על ידי אדריכלים ומעצבי פנים.

    • רמקולים שקועים in wall: רמקולים אלה נטמעים בתוך הקיר עד שהם נראים כחלק ממנו. לעתים אף ניתן לכסות אותם בשכבת טיח דקה המסתירה אותם לחלוטין מעיני המתבונן. רמקולים אלה כמובן אינם תופסים מקום בחלל וגם אינם פוגעים באסתטיקה של החדר.

הן לגבי הרמקולים הלווייניים והן לגבי הרמקולים השקועים ניתן לומר כי איכות הצלילים המופקת מהם הינה איכותית פחות מאיכות הצלילים שמפיקים רמקולים רצפתיים סטנדרטיים. עם זאת, מאחר וחברות ייצור הרמקולים עמלות כל הזמן על שיפור ושכלול המוצר, ומכיוון שהסוג המבוקש ביותר הוא רמקולים לקולנוע ביתי התופסים פחות מקום בחלל ואשר אינם בולטים, אין ספק כי מדור רמקולים אחד למישנהו איכות הצליל הולכת ומשתפרת.
    • רמקולים מדפיים: משמשים שלב ביניים בין הרמקולים הלווייניים הקטנים והרמקולים השקועים הבלתי נראים לבין הרמקולים הרצפתיים הגדולים אך האיכותיים. רמקולים אלה קטנים בגודלם באופן משמעותי לעומת רמקולים רצפתיים. הם מיועדים להנחה על מדף, ולכן לא אמורים לתפוס מקום רב בחלל החדר. עם זאת, איכות הצליל שהם מפיקים גבוהה בהרבה מאיכות הצליל שמפיקים הרמקולים הלווייניים או השקועים.

    • רמקולים רצפתיים: סוג רמקולים זה הוא בעל איכות הצליל הגבוהה ביותר מבין סוגי הרמקולים המיועדים למערכות קולנוע ביתיות. חסרונו המשמעותי הוא גודלו והמגושמות שלו. רמקולים אלה בולטים מאד בחלל החדר ותופסים בו מקום רב. הם עלולים להיות בעייתיים מאד להצבה בחללים קטנים.

    •  סאב וופר: רמקול רצפתי (בדרך כלל) האחראי לתדרים הנמוכים (באס). רמקול חיוני ביותר למערכת שמע ביתית.

הרכב רמקולים לקולנוע ביתי


על מנת שקבוצת הרמקולים הנרכשת תיתן את האפקט של קולנוע או אולם קונצרטים, עליה לכלול הרכב רמקולים קבוע: 2 רמקולים קדמיים, 2 רמקולים אחוריים, רמקול סנטר (הכרחי במערכת קולנוע ביתי) ורמקול סאב וופר (נחשב 0.1 רמקול עקב גודלו והחשיבות המשנית שלו). עכשיו, אחרי שבוחרים בסוג הרמקולים הרצויים וההרכב הנכון, אפשר להישען לאחור ולהנות מג'יימס בונד בסלון.

אודות הכותב:

סטריאו סאונד - שיווק ושירות התקנות מקצועי ועוד.. 


לייעוץ ופרטים נוספים בטלפון 052-9097651


המשך גלישה נעימה,


סטריאו סאונד - שיווק מערכות קולנוע ביתי וציוד נלווה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il