מאמרים - טיפים לתקשורת עם הכלב החדש הדפסה מאתר מאמרים

טיפים לתקשורת עם הכלב החדש

נכתב על ידי מייסי בן-טל

[ הדפסת המאמר ]

                                    טיפים לתקשורת עם הכלב החדש


            אימוץ בעלי חיים הינו דבר נהדר. כל מי שמסתובב ברחובות תל אביב ודאי שם לב לטרנד הכלבים הסחף את התושבים. כמעט כל חנות, פאב, ובית קפה מצוידים בעמדת שתייה לכלבים, וכלבים כבר הפכו לאביזר אופנתי נלווה שאין לצאת מהבית בלעדיו. למעשה, תרבות החזקת הכלבים שינתה את פניה באופן מובהק בעשור האחרון. נסו להיזכר מה היה לפני כ-20 שנה, בקושי היה מזון יבש לכלבים, אני עדיין זוכרת איך סבא שלי היה מבשל לכלב שלו עצמות ונותן לו לאכול. כמובן שלא היו סוודרים, מזרונים, מיטות, צעצועים תספורות יצירתיות. הכלב היה מוחזק בחצר, לעיתים קשור, או שהייתה לו מלונה, ודאי שלא היו לוקחים אותו לסיבוב בדיזינגוף סנטר ולבתי קפה!


רשימת הפינוקים הקיימים לכלבים בעידן הנוכחי הפילה גם אותי מהכסא. בתי קברות לכלבים, פנסיון, פסיכולוגים לכלבים, צלמי כלבים, בייביסיטר לכלבים ועוד...


 כמו כל מערכת יחסים חדשה, כמובן כשמדובר בבעל חיים, אנו צריכים ללמוד כיצד לתקשר עם הכלב. עם אימוץ החבר החדש, קיימים מחסומים וקשיים ראשוניים בין הכלב לבעלים. הימים הראשונים אינם קלים עבור שני הצדדים. מצד אחד, אנחנו רוצים להעניק הכל לגור החדש והחמוד. אך הוא עדיין בהלם, סביבה חדשה, אנשים חדשים, חוסר אונים ובנוסף לכל אין שפה משותפת.


מצב זה יוצר לחץ, ואי ודאות, וכאן נשאלת השאלה, איך יוצרים תקשורת ויחסי אמון ביני ובין הכלב?


כיצד יוצרים הרמוניה?


להלן מספר טיפים.
    • הקשב לכלב

למדו להקשיב לכלבכם. אם נתקלתם במצב שהכלב אינו מרגיש בנוח להתידד עם כלב אחר, או אורח, אל תכריחו אותו להיות חברותי. כנראה יש סיבה לאי נוחות שלו ועל מנת למנוע בעיות עתידיות, כבדו את רצונו להיות מופנם.
    • חיזוק חיובי

לרובנו אין בעיה להפגין כעס או אכזבה כלפי הכלב אך לעיתים יש לנו נטייה להתעלם מהפעולות החיוביות של הכלב. הקפידו לתת לכלבכם חיזוקים חיוביים, להרעיף עליו אהבה ולעודד אותו כאשר הוא מתנהג יפה.
    • עקביות

היו עקביים בחינוך ובפקודות שאתם נותנים לכלבכם והורו לקרובכם אותו דבר. אם אתם לא מרשים לכלב לישון על הספה, הקפידו שאף אחד אחר לא יאפשר לו לקפוץ על הספה גם כאשר אתם לא נוכחים.
    • היו ברורים

כאשר אתם אומרים לכלבכם "לא" הוא לא יורד לסוף דעתכם. לדוגמא, אם הוא קופץ על המיטה ואתם אומרים לו " לא" הוא יכול להבין שהוא צריך לקפוץ יותר שמאלה או יותר ימינה. לכן היו ברורים, במקום לומר לא, תנו לו פקודה מדויקת כמו " שב!" או "ארצה!". כך הוא יבין בדיוק מה עליו לעשות.


 


עם קצת מאמץ, הרבה אהבה וכוונות טובות, תוכלו לבנות מערכת יחסים של אמון ואהבה עם כלבכם. קחו את ההתחלה כחוויה, וזכרו שזו הזדמנות לעצב את אופיו ואישיותו של הכלב ואת אופי היחסים ביניכם. אחרי שהכלב גדל, ומתרגל, כבר קשה לשנות את הרגליו.


שיהיה בהצלחה!

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il