מאמרים - האם אני צריך לעבור ניתוח הסרת משקפיים? הדפסה מאתר מאמרים

האם אני צריך לעבור ניתוח הסרת משקפיים?

נכתב על ידי מור אבנרי

[ הדפסת המאמר ]

הדיונים על ניתוח הסרת משקפיים הפכו להיות דיונים מקיפים והם עוסקים היום בעשרות שאלות מסביב לניתוח ולא תמיד בשאלה הבסיסית והמרכזית, האם עלי לעבור ניתוח הסרת משקפיים?


נראה שהדיונים שנמצאים היום בפורומים, המאמרים והכתבות עוסקים בעיקר ביתרונות של ניתוח הסרת משקפיים, בכאבים שחשים בזמן ההחלמה, בסיפורים אישיים, בטכניקות הטיפול והתקדמותן, בהתאמה לניתוח ועוד ועוד. כל אלו כמובן חשובים מאד ואין להפחית מערכם של דיונים אלו, עם זאת, השאלה הראשונה והאחרונה שהאדם ניצב מולה היא אחרת, פשוטה לכאורה וממוקדת יותר - האם אני רוצה לעבור את הניתוח?


לשאלה זו אין כמעט מענה קונקרטי. הדיבור מסביב לניתוח הסרת משקפיים עוסק בשכנוע ובדיבור על אסתטיקה ועל שיפור יכלות הראיה. הוא מדבר במספרים גדולים ועל הצלחות גדולות. ההתייחסות לשאלה שניצבת בפני הפרט כמעט ואינה קיימת, אולי בשל הקושי הגדול לענות עליה בכנות.


נראה כ ניתוח הסרת משקפיים הוא באמת ניתוח מצויין אשר משוייך לתחום הניתוחים הפלסטיים, אך יחד עם זאת הוא גם בעל יתרונות גדולים בתחום הרפואי ומטופלים שעברו אותו מדווחים על שיפור ניכר בראיה ועל מניעה של התדרדרות הראייה.


כאשר הפרט שואל את עצמו האם יש לו צורך בניתוח הסרת משקפיים הוא חושב על המחר, על איך הוא יראה בלי משקפיים, על כמה מוזר הוא אולי ירגיש, על כמה שונה הוא יראה לסביבה שרגילה לראות אותו עם משקפיים וכמה זמן יקח לסובבים אותו ולו עצמו להתרגל לשינוי. בנוסף הוא שומע על היתרונות אבל גם על ניתוחים שלא צלחו, והוא חושב לעצמו - מה יהיה אם אני אהיה אותו אחד שזה לא יצליח עבורו? כמה כסף יתבזבז, וחשוב מכך, מה יהיה על הראיה שלי? האם באמת כל כך רע לי במצב של היום?


כאשר פורטים את השאלות האישיות הללו ומפרקים אותן לא פלא שאין כמעט התייחסות אליהן. הן קשות, אינטמיות ואין להם תשובה חד משמעות. הן גורמות לכולם לחזור ולעשות את אותו רעש כללי על הניתוח. גם כאן לא נוכל לענות על שאלות אלו. עד כמה שזה מבאס ומעצבן היחיד שיכול לעשות זאת הוא שעומד לעבור את הניתוח, ואולי אנשים הקרובים אליו ומכירים אותו היטב.


אנו רק יכולים להמליץ בחום על סקר שוק, על קריאה וייעוץ על המנתחים והקליניקות השונות, על חקר הטכניקות הטובות יותר ופחות הנמצאות בשוק, על היתרונות והחסרונות וכל מה שמסביב. ורק לאחר מכן, בשקט ובמודעות מלאה לקבל החלטה.

אודות הכותב:

פורטל ניתוחים - פורטל אשר עוסק בניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה וטיפולים מתחום האסתטיקה הרפואית. בפורטל ניתוחים ניתן לקרוא על שלל הניתוחים והטיפולים וליצור קשר חינם וללא התחייבות עם מרפאות מומחים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il