מאמרים - תמהיל משכנתא מומלץ 2013 הדפסה מאתר מאמרים

תמהיל משכנתא מומלץ 2013

נכתב על ידי תומר קדמי

[ הדפסת המאמר ]

לא הרבה יודעים אבל ישנם אלפי אפשרויות להרכיב תמהיל משכנתא, תחשבו על כך שיש עשרות מסלולי משכנתא אפשריים ותכפילו את זה בכך שכל לקוח לוקח לפחות 2-3 מסלולים וכבר תקבלו עשרות אפשרויות. עכשיו תוסיפו לזה שניתן לקחת כל מסלול למספר שנים שונה ומייד תגיעו לעוד מאות אפשרויות ואם אתם ממש רוצים לדעת כל מסלול אתם יכולים לקחת גם בכמה שיטות החזר שונות אז זה נותן לנו אלפי אפשרויות להרכיב את התמהיל משכנתא המומלץ


אבל כמו שמצויין יש גם את ה"בייסיק" את המסלול הפשוט ביותר שניתן למצוא ואם תיקחו אותו אני ממש לא מבטיח לכם שהמשכנתא תהיה חסכונית (ככל הנראה היא לא תהיה) ואני כן יכול להבטיח לכם שהיא בטוח לא תתאים לכם באופן אישי כפי שתמהיל משכנתא אמור להיות מתאים לכם.


במאמר הבא יוצג לכם כאן תמהיל משכנתא מומלץ לשנת 2013 אבל רק ברמה הפשוטה ביותר של התמהיל, כלומר זה תמהיל משכנתא שאיך שהוא מתאים לקשת רחבה של אנשים, אני ממש לא ממליץ לכם לבחור בו כי קרוב לוודאי שהוא "פחות או יותר" טוב אבל הוא יכול לתת לכם קריאת כיוון כללית על מה שמומלץ.


תמהיל משכנתא מומלץ 2013 - פירוט המסלולים:
    • מסלול בריבית פריים - לרוב האנשים מאוד יתאים שיהיה להם רכיב של משכנתא שאינה צמודה למדד המחירים לצרכן ובנוסף גם ניתן יהיה לפרוע אותה ללא הגבלה בכל רגע נתון.

    • מסלול בריבית קבועה לא צמודה למדד (קל"צ) - מכיוון שההצמדה למדד והריבית המשתנה הם שני הדברים ה"מפחידים ביותר" את לוקחי המשכנתאות, המסלול הזה שמבטיח יציבות מלאה (הוא לא צמוד למדד והריבית בו לא משתנה לעולם) צריך להיות רכיב נוסף בהלוואה שלכם.

    • מסלול בריבית קבועה צמודה למדד - נכון לתחילת שנת 2013 הריבית נמוכה באופן יחסי ולכן שילוב של רכיב קבוע (למרות שהוא צמוד) יכול להיות לכם רכיב טוב ויציב (רק חלקית כי הוא צמוד למדד אבל עדיין יותר יציב מריבית משתנה) ולכן גם מומלץ לשלב אותו בתמהיל המשכנתא.

    • מסלול בריבית משתנה כל חמש שנים - רכיב שמומלץ במיוחד אם אתם מתכוונים לפרוע חלק מההלוואה בעוד חמש שנים. הוא זול יחסית למסלולים האחרים ולכן גם כן מהווה ריכב חשוב בתמהיל משכנתא.

כמה כסף לקחת בכל מסלול - איך בדיוק לשלב בין המסלולים - כמה שנים לקחת בכל מסלול - האם כל מסלול באמת מתאים לכם במקרה הפרטי שלכם - על התשובות האלו אני לא יכול לענות כאן, כי אצטרך להכיר עשרות אלפי גולשים באופן אישי.
לטובת זה צריך חברת ייעוץ משכנתאות רצינית שתכיר אתכם יותר לעומק ותרכיב לכם את תמהיל המשכנתא שמתאים לכם באופן אישי.


אני מקווה שעזרתי ולו במעט, שתהיה לכם משכנתא נעימה ואתם מוזמנים לבקר באתר קדמי משכנתאות.

אודות הכותב:

המאמר נכתב לישרות לציבור על ידי תומר קדמי, מנכ"ל חברת קדמי.

קדמי ייעוץ משכנתאות מעניקה ייעוץ אישי לחיסכון במשכנתא.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il