מאמרים - חשיבה חיובית,שינוי אמונה או אמת?... הדפסה מאתר מאמרים

חשיבה חיובית,שינוי אמונה או אמת?...

נכתב על ידי אריאלה פרינץ

[ הדפסת המאמר ]

נכון להיום כל כך הרבה מדובר ונעשה בעניין החשיבה החיובית ושינוי אמונות, במאמר קצר זה אסביר האם שינוי אמונות הוא הדבר היעיל והנכון ביותר לחיים מאושרים? והאם התמקדות בחשיבה החיובית ושינון משפטים חיוביים ומנטרות זה מה שיועיל? התשובה היא כזו:


 


ההתמקדות בחשיבה החיובית היא אכן טובה ויעילה, אך רק עד שלב מסויים, עד רמה מסויימת, ובטח ובטח שהיא עדיפה על כל התמקדות בחשיבה שלילית.


רק שהחשיבה החיובית לא באמת תעבוד לכם כל עוד אתם מחזיקים באמונה שלילית כלשהי בכל נושא שהוא.


 


החשיבה החיובית כן עובדת כל עוד שומרים עליה עם ראש מעל המים ואת החשיבה השלילית מכסים על ידי החשיבה החיובית ודוחקים אותה מתחת לפני המים, מה שנקרא הדחקה,  שזה אומר שיש סיכוי שתצוף שוב ושוב כיוון שלא באמת נעלמה.


 


מכאן שרבים מבינים שהאמונה בחשיבה השלילית היא הבעיה העיקרית ולכן צריכה להשתנות, וכדי להשתנות צריכה להיות חלשה יותר מהאמונה במחשבה החיובית, וזאת לגבי כל רעיון מסוים שלילי.


השינוי יעשה בעצם על ידי ההכרה וההודאה באיזו אמונה שלילית מחזיקים, או שימת לב איזו חשיבה שלילית חוזרת על עצמה ולהפוך את האמונה והחשיבה השלילית הישנה שאולי התאימה לפעם (ואולי אף פעם לא התאימה רק שהשרישו לנו אותה), מחליפים באמונה חדשה שמתאימה להיום, לעכשיו.


 


לשם כך, ובשביל לעשות את השינוי המיוחל, הומצאו שיטות רבות וטכניקות שונות אם זה על ידי שינון של מחשבות חיוביות, אוטוסוגסטיה, דמיון מודרך, וטכניקות של הילינג שאמור לעבוד עם רמות שונות של תת המודע ועבודה עם גלי המוח השונים, מה שרבים וטובים מיישמים, ושגם אני אישית התמחיתי ויישמתי רבות מהן.


אלו מלמדות ומאמנות בעצם את המוח לאפשר חשיבה שונה ועל ידי כך  יגרמו שינויים בדפוסים ובאמונות, ויאפשרו לאדם לעשות טרנספורמציה ולעבור לדפוסי התנהגות חדשים ושונים ממה שהתנהג עד כה.


הטכניקות והשיטות המעניינות שאכן מאפשרות שינוי מסוים, ושיש בהן הרבה עניין והתעסקות במיוחד בימינו, כל אלו עדיין לא יהוו את הפתרון המלא גם אם הן עדיפות וטובות הרבה יותר מהאמונות שאינן משרתות אותנו יותר ומאמונות שהן שליליות ומדכאות. עדיין הם מחליפות אמונה אחת באחרת שאלו החדשות לא בהכרח יתאימו לכל מצב בהמשך החיים.


הפתרון המלא שתמיד בנמצא, הוא להגיד לעצמכם את האמת לגבי הנושא שאתם מחזיקים בו כדבר שלילי.


וכשמוכנים להתבונן פנימה בכנות, הכוונה להתבונן פנימה, זה לשאול את עצמכם בפשטות ובכנות לגבי כל רעיון שלילי, או כל נושא שמציק לכם ולא נוח לכם איתו בחיים ומתסכל, לבדוק אם הוא אמיתי, האם זה לא סתם שיפוט שהחדרתם לתודעתכם, והאם אתם לא מסלפים עובדות.


לרוב מה שיקרה מהר מאד, תגלו שאתם מחזיקים בשקר, בסיפור שאתם מספרים לעצמכם ומאמינים לכל מיני רעיונות שבכלל לא קיימים בחיים או במציאות העכשווית שלכם, אלא אלו רק רעיונות וסיפורים שקיימים בראש שלכם ואין להם כל קשר או אחיזה במציאות עצמה, ומכאן מה שקורה כשיש את ההבנה והראיה הזו, באופן אוטומטי נעשה שחרור של אמונה או דפוס כזה או אחר ללא מאמץ מיותר, ומשם מה שיקרה זה ככל שתהיה יותר מודעות, והבנה פנימית והצמדות לאמת, באופן טבעי הקרקע של מציאות חייכם תתהפך לחיובית וטובה כיוון שמלכתחילה זו מהותה.

אודות הכותב:

אריאלה פרינץ ~מודעות~  ~תודעה~ ~רוחניות~צמיחה ונתינת מרחב לשינוי פנימי אמיתי~…
מקבלת גם לפגישות אישיות.
להתקשרות: 054-5955975    אתר-בלוג  www.apmind.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il