מאמרים - לימודי אוטוקאד הדפסה מאתר מאמרים

לימודי אוטוקאד

נכתב על ידי משה אלון

[ הדפסת המאמר ]

כל מעצב פנים יודע שהוא מוכרח להשתמש בעזרים טכנולוגיים ותוכנות מחשב כדי למפות היטב את העבודה שלו. ההכנה התלת מימדית והסקיצה להמחשת התהליך חשובה מאד. היא חשובה לתהליך העבודה עם הלקוח והיא חשובה לתהליך העבודה עם בעלי המקצוע איתם עובדים, כמו צבעים או קבלני שיפוצים. לימודי אוטוקאד הם קריטיים עבור כל מעצב פנים רציני היום.


לימודי אוטוקאדתכנת אוטוקאד היא אחד הכלים השימושיים ביותר לתלת מימד. היא פופולארית מאד בקרב מקצועות הדורשים שרטוטים והמחשות ברמה גבוהה, כלומר – הנדסה, אדריכלות, עיצוב פנים. לכן היא פופולארית מאד בתחומי הלימודים האלו ובמיוחד לימודי עיצוב פנים. לתוכנה יש גרסאות רבות, ובעלי מקצוע נוהגים לקנות את הגרסה האחרונה כדי לייעל את העבודה שלהם. קורס אוטקאד, איפוא, מתאים לכל אחד מבעלי המקצוע הללו, אם טרם עברו לעבוד בתוכנה ו/או רוצים ללמוד כלים חדשים שהתוכנה מאפשרת. הלימודים מעמיקים את הידע והטכניקה לעבוד בתוכנה, משפרת מיומנויות, ובמאפשר ראייה טובה ונגישה למעבר בין דו לתלת ממד. האיפיון המדויק של החלל שנוצר – חלל פנימי, עירוני או העוסק בנוף, מאפשר ללומדים בקורס להגיש ללקוחותיהם פרזנטציות מתקדמות יותר ולעובדים שלהם ליישם את הפרוייקט בצורה טובה וקלה יותר. התוכנה ולימודיה מתאימים לאנשים שצריכים לצייר דוגמאות תלת מימדיות והדמיות כל תחומי העיצוב.מטרות הלימודים – מי התלמיד המתאים לקורס אוטוקאד?הקורס מתחלק לשני חלקים. החלק הראשון החלק הדו ממדי – שיוף יכולות ידניות ועל גבי המחשב בכל הקשור לשרטוט דו ממדי. החלק הראשון של הקורס מבסס את היכולות והמיומנויות בכלי התוכנה, על בסיס תוכניות אדריכלים אמיתיות. בנוסף לומדים מיומנויות הדפסה של בלו פרינט – הדפסה גדולה ומורכבת שיש ללמוד איך לעשותה (או מה לבקש מהדפס). החלק השני הוא החלק התלת ממדי; בחלק זה לומדים את העבודה על גופים מוצקים, משטחים, הדמייה גרפית, עיבוד אובייקטים ועריכתם. פה כבר ישנה התייחסות לצופה – בדומה לרישומי פרספקטיבה שלומדים בלימודי עיצוב / אמנות באקדמיה. בין השיעורים אפשר למצוא את הנושאים הרבים הבאים: הכרת הממשק של התכונה, שרטוט מדויק, כלי עזר לשרטוט, פקודות מתקדמות בתוכנה, מניפולציה גרפית, עבודה עם טקסט, בניית פרויקט / ייצור אובייקטים, זוויות ראייה ועוד.


מידע טכני אודות קורס אוטוקאד: איפה לומדים, כמה זה עולה ומה אפשר לעשות עם זה אחר כך? הקורס בדרך כלל נלמד בכיתה עם מחשבים; חשוב ללכת ללמוד במקום שיש בו מורים עם ניסיון מעשי בתוכנה ובאים מהתחום אותו אתם לומדים – או תחום משיק בשדה. בדרך כלל המצב האופטימלי הוא לימודים בכיתה של עד 20 איש – על מנת לאפשר יחס אישי לכל תלמיד ותרגול. אפשר ללמוד את התוכנה בהרבה מאד מוסדות ברחבי הארץ. רמות הלימודים נקבעות על בסיס קורסים שונים; מתחילים הולכים לקורס מתאים, מתקדמים לקורס מתאים וכן הלאה. רמת מימון (מלגה) שאפשר לקבל תלויה במוסד הספציפי שבחרתם ללמוד בו. אם זו אקדמיה, ישנן מלגות מסוימות (אולם בדרך כלל הקורס הזה לא עולה כסף נוסף, כשכן הוא במסגרת הלימודים לתואר). בנוסף, עבור תלמידי תואר ישנה מלגה חלקית / מלאה עבור מעונייני לימודי אוטוקאד – וזאת כמובן אם הם לומדים מקצוע רלוונטי (למשל, סטודנטים לעיצוב). לרוב דרישת קבלה היא ידע בסיסי ובשרטוט ויכולת עבודה על סביבת מחשבים. לאחר הלימודים אפשר להתמקצע על ידי תרגול מעשי (בעבודה למשל); אפשר ללמוד קורס אוטוקאד מתקדם או תוכנות נוספות שיתנו לבעלי המקצוע ידע רחב יותר ויכולות רבות יותר אודות השרטוט והיכולות שלו להפוך לתלת מימד. 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il