מאמרים - טיפים לקניית ספר תורה ותיקים לספר תורה הדפסה מאתר מאמרים

טיפים לקניית ספר תורה ותיקים לספר תורה

נכתב על ידי בן כץ

[ הדפסת המאמר ]

לפי ספר החינוך מצות עשה לכתוב ספר תורה, הטעם למצוה זו הוא להרבות ספרי תורה והמצוה הזו מוטלת על כל יהודי, ישנם מפרשים כמו "בעל חיי אדם" הסוברים כי עדיף לתמוך בלומדי תורה מאשר להוציא סכומים נכבדים לכתיבת ספר תורה. כי כוונת המצווה להרבות את לימוד התורה ולעודד אותה, אז יש למצוא בכל תקופה את הדרכים המתאימות ביותר לשם קיום כוונת המצוה אפילו במחיר ביטול המצווה.


ניתן לראות שהרבה אנשים מכל הזרמים, החוגים והעדות, כותבים ומוציאים ספרי תורה, ישנם אנשים שמוצאים ספר תורה לעילוי נשמת של קרוב משפחתם, להודיה לה' על יציאה מצרה ישנם כאלה שמוצאים להצלחה בפרנסה, בזיווג, יש שמוצאים ספר תורה לרפואת בן משפחתם וכן הלאה.


כמה טיפים לפני שניגשים לקנות ספר תורה


כתיבת ספר תורה היא דורשת השקעה ותשלום רב, על מנת לכתוב ספר תורה צריך לפנות לסופר סת''ם ירא שמים, כזה שמכיר ולמד את כל ההלכות הקשורות לכתיבת ספר תורה, ושהוא מחזיק ברשותו תעודה של סופר סת''ם, כמובן כדאי לשמוע המלצות מאנשים שהזמינו אצלו כתיבת ספרי תורה על מנת לקבל את ההתרשמות מהסופר האם הוא עומד בזמנים, כותב לפי כל הכללים וכו'. דבר נוסף כדאי לבקש מהסופר שיראה עבודות שהוא עשה על מנת להתרשם מהכתב שלו.


כתיבת ספר תורה יכולה לקחת תקופה של בין שנה לשנתיים תלוי באיכות הכתב של הסופר. (זה משתנה מסופר לסופר, נסיון) אחרי שכבר ספר התורה מוכן צריך לדאוג לתיק לספר תורה, התיק או הארגז לספר תורה תפקידם לשמור ולהגן על הספר התורה והיריעות וכן לשם הידור מצווה תפקיד נוסף הוא לנייד את ספרי התורה בצורה בטוחה ממקום למקום כמו מבית כנסת אחת  לשניה או מעיר לעיר. לתיקים לספר תורה  קיים מבנה מוארך בעל בסיס שטוח שזה מאפשר להניח את ספר התורה בצורה יציבה, בטוחה ומכובדת בתוך ארון הקודש.


איפה ניתן להשיג תיקים לספר תורה?


כיום בעידן האינטרנט ניתן לקבל ולהעביר מידע בצורה מהירה ביותר, לכן אם כבר כתבתם ספר תורה ואתם מחפשים תיק לספר תורה, תוכלו למצוא בגוגל מגוון רחב של אתרים המציעים תיקים לספר תורה, אתם תוכלו לראות מגוון רחב של תמונות של תיקים לספר תורה בסגנונות שונים: מכסף טהור, מגולפים מעץ, מצופים כסף, מצופים זהב ואפילו בעיצוב אישי.


לאחר שספר התורה מוכן ויש לכם גם תיק מתאים, השלב הבא הוא הכנסת ספר תורה, את ספר התורה מכניסים ברוב עם והדרת מלך לבית הכנסת, כאשר מלווה אותו תהלוכה בשירים וריקודים ושמחה להכנסת ספר התורה.

אודות הכותב:

 


לפרטים נוספים


כנסו לאתר תיקים לספר תורה 


תיקים איכותיים יפים ומהודרים באחריות!

מגוון גדול ומיוחד, מחירים אטרקטיביים ובתשלומים נוחים. 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il