מאמרים - ניהול בתים משותפים הדפסה מאתר מאמרים

ניהול בתים משותפים

נכתב על ידי ליאור ע.

[ הדפסת המאמר ]

ניהול בתים משותפים או ניהול ועד בית הוא דבר המצריך יכולות טובות של הבנה וביצוע מעשיים מאוד.
בכל בניין משותף ישנו בדרך כלל ועד בית הנבחר על ידי מרבית דיירי הבניין או כולם. בראש הועד יכולים לעמוד בדרך כלל בין אדם אחד לשלושה אנשים. בחירתם לראשות ועד הבית צריכה להביא בחשבון מספר גורמים חשובים:
    • יכולת ואפשרות מבחינת הזמן והפנאי העומד לרשותם להירתם למשימה של ניהול בתים וניהול בתים משותפים בפרט. כך למשל אדם שעובד בתורניות מתמשכות או שהוא עצמאי הנמצא שעות רבות במקום העסק שלו בחירתו לראשות ועד הבית לא תהיה צעד נכון. כך גם אדם שמשמש בתפקיד אחראי וניהולי בכיר מדי. גם אנשים צעירים מדי, עם ילדים קטנים מדי, אינם מתאימים לתפקיד של ניהול בתים וניהול בתים משותפים. לכן הבחירה צריכה להיות מותאמת לאדם או לאנשים שיש להם פנאי לכך והם אינם צעירים מדיי ועסוקים לכן בגידול ילדיהם.

    • הבנה טובה בתחום הכספי ויכולת לנהל את ענייני הכספים של הבניין בצורה מסודרת. למי שעוסק בניהול בתים וניהול בתים משותפים חייבת להיות הבנה כזאת.

    • יחסי אנוש טובים. זה כלל חשוב ביותר. תפקידי הועד בניהול בתים ובתים משותפים הם ליצור קשרים טובים עם הדיירים על מנת לנהל את הבניין לרווחת כולם ולהצליח לגבו תאת הכספים מהדיירים בזמן.

    • הבנה מסוימת בתחומים הנוגעים לאחזקה השוטפת של הבניין. בניהול בתים משותפים יש לעיתים קרובות מאוד מגעים תכופים עם בעלי מקצוע שונים כמו גננים, אינסטלטורים, חשמלאים, צבעים, ואנשי אחזקה. לשם כך צריכה להיות הבנה מסוימת בתחומים אלו באם נדרשים לעיתים עבודות תיקון או אחזקה שונים בבניין. מה גם שבלא מעט מקרים אדם עם הבנה בתחום האחזקה יוכל לתקן את התקלה בעצמו מבלי שיהיה צריך לשלם לחברות ניהול ואחזק ניקיון או לבעלי מקצוע כאלו או אחרים.

כיום, ישנה מגמה ההולכת ומתגברת של דיירים בבניינים, בעיקר בבניינים גדולים, לפנות אל חברות חיצוניות המתמחות היטב בתחומים אלו. היתרונות להתקשרות מסוג זה מתאימות בעיקר לבניינים שבהם יש 20 משפחות דיירים ומעלה.חברות אלו המתמחות בניהול בתים וניהול בתים משותפים מאפשרות מתן קורת גג אחת לכל סוגי האחזקה, השירותים, ועוד. כולל בדרך כלל גם טיפול משפטי בעת הצורך ודאגה שוטפת לתיקונים ואחזקת הבניין בנקיון, גינון, אשפה, טיפוח חיצוני כללי, גביה ועוד.
יתרונות אלו בניהול בתים וניהול בתים משותפים הוכחו פעמים רבות כהחלטה נכונה ומוצלחת ביותר בעבור הבניין ודיייריו.

אודות הכותב:

בברכה, ליאור ע. פורטל "בתים"  הפורטל המוביל בישראל בנושא בתים ומבנים החברה עוסקת בין השאר בנושאים כמו: פיתוח אתרים, קידום אתרים בגוגל ועוד. מחפשים חברת ניהול בתים משותפים, ניהול ועד בית כנסו לפורטל בתים ותוכלו למצוא עשרות חברות ניהול בתים משותפים, אינדקס בעלי מקצוע, מערכת הצעות מחיר, לוח נדל"ן ועוד

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il