מאמרים - משבר גיל ה-40: בחיפוש אחר הדבר הגדול הבא הדפסה מאתר מאמרים

משבר גיל ה-40: בחיפוש אחר הדבר הגדול הבא

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

משבר גיל ה-40


 


משבר גיל ה-40 סובב סביב מיצוי החיים "הרגילים". רוב האנשים מגיעים לגיל 40 אחרי שהם הגשימו פחות או יותר את מרבית המשימות הגדולות בחיים: בית, ילדים וקריירה.


 


גם לאחר השגת המטרות העיקריות של החיים ישנה כמיהה אצל בני הארבעים ל"משהו גדול יותר", לדבר הגדול הבא. בעולם של היום, ישנה גם ציפייה חברתית ולחץ חיצוני גדול מאוד להוכיח יכולות, לגעת בהצלחה ולהיות סוג של "כוכב", לבלוט, להאיר, לטפס לפיסגה, להמציא את עצמך מחדש ולדחוף את גבולות החיים כל הזמן. לעולם לא לנוח על זרי הדפנה או להישאר מי שאתה. 


 


 


 


מה יש לחיים להציע עוד, מעבר, הלאה?


 


משבר גיל ה-40 גורם לאנשים לפעול בכמה צורות שונות:


 


יש כאלה שמוכנים להתחיל הכל מחדש. רענן, טרי ושונה. הם מתגרשים, מפרקים את החיים הקודמים, מחפשים הסבה מקצועית ומנסים להיות כוכבים ולזרוח, לעשות מה שבא להם ולצאת לחופשה ארוכה מהחיים המשעממים והצפויים שאותם הם שיחקו עד כה. חלקם מתעורר עם הזמן למציאות הכואבת. מיעוט מצליח לעשות את השינוי הדרמטי הזה בהצלחה.


 


יש כאלה ששוקעים בסוג של נמנום, דיכאון, פסימיות והשלמה עם מר גורלם, סוחבים את העגלה בעייפות אך בהתמדה ונושכים שפתיים.


 


יש גם כאלה שמוצאים נחמה בחיים שלהם, ורואים את הצד החיובי ואת ההישגים.


 


ויש כאלה שמנסים לדחוף לא רק את עצמם אלא את כל המשפחה לשינוי ולחידוש.   


 


 


 


כסף גדול, אהבה גדולה


 


באופן כללי, שני דברים מרכזיים מעסיקים את בני גיל ה-40: אהבה גדולה ומרגשת שתעניק להם חיוניות, רעננות, תחושה של העצמה לאגו ושייכות. ומצד שני, הישגים כלכליים בולטים שיאפשרו להם להגשים חלומות ולחיות בגדול.


 


לעיתים, בני גיל ה-40 שלא הספיקו לממש את עצמם, מחפשים את המיצוי העצמי, את ההגשמה, את הקריירה המוחמצת שאולי הם פיספסו או עליה הם ויתרו בשביל בית, גינה ושני ילדים.


   


 


 


החיים אחרי גיל 40 


 


התופעה של משבר גיל ה-40 והצורך בשינוי פנימי עמוק הוא אירוע שבולט במיוחד אצל נשים ופחות אצל גברים. נשים רבות חשות כלואות, שחוקות וסחוטות מהחיים הנורמטיביים והנכונים. הן רוצות לפרוץ קדימה, במיוחד לאחר שהילדים כבר מספיק גדולים והזוגיות כבר מוכרת ושחוקה. לגברים השינוי הזה הוא מעט יותר קשה, והפחד מאובדן התא המשפחתי ומבדידות הוא עצום יחסית.


 


רוב הנשים בטוחות שהן תמצאנה אהבה גדולה ובן זוג שהוא מתאים ונכון להם במדויק - מה שקורה רק לעיתים רחוקות. רוב הגברים נדחקים למקום של שינוי בלית ברירה עקב העובדה שהנשים שלהן רצו בשינוי והובילו מהלכים ליזום אותו. 


 


 


וטיפ לסיום: החכמה בגיל ה-40 אינה לעשות שינוי מאסיבי של החיים אלא דווקא לבצע שינויים קטנים וחכמים לשיפור ושדרוג החיים. רק אם ישנה תשוקה אדירה למשהו חדש, ידיעה ברורה מה הדבר הגדול הבא, יכולת להגשים אותו בהצלחה וצירוף נסיבות שהוא הזדמנות חד-פעמית - רק אז כדאי לקפוץ למים. אחרת, ההפסד הוא גדול ומכאיב.


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. לאתר הבית: www.ybc.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il