מאמרים - גירושין: מדוע גברים בוגדים בדיסקרטיות במקום לספר לאישה ולהתגרש? הדפסה מאתר מאמרים

גירושין: מדוע גברים בוגדים בדיסקרטיות במקום לספר לאישה ולהתגרש?

נכתב על ידי אפרת אביב

[ הדפסת המאמר ]

נשים רבות שמגלות לתדהמתן כי הבעל בוגד מהצד, שואלות את עצמן מדוע הוא בחר לנהל חיים כפולים במקום פשוט לסיים את הנישואין ולהתגרש. הן לא מצליחות להבין: "אם הוא היה כל כך אומלל והתאהב במישהי אחרת, למה הוא פשוט לא אמר לי?" ווידוי כזה היה עלול לחסוך הרבה צער, כאב ושקרים, שפרצופם המכוער נחשף במלואו.

מדוע רוב הגברים שבוגדים מעדיפים לנהל חיים כפולים ולא להתגרש ולהתמסר לחלוטין לאישה האחרת? עו"ד גירושין מנסה לענות על שאלה זו:

כי חיי הנישואים נוחים  - הבעל מרוצה מהקן המרופד והנוח שמציעים לו חיי הנישואין. נוח לו לנהל חיים כפולים ו"לרקוד על שתי החתונות". הוא ממש לא מתכוון ליידע את אשתו על הרומן.

כי הבעל לא רוצה לפגוע במשפחה - עבור בעל כזה, הילדים נמצאים בחשיבות עליונה. גם אם הוא סובל עם האישה, הריבים בבית לא שוככים והנישואין שלו גיהינום, גם אם הוא התאהב עד מעל לראש באישה אחרת שמוכנה לעבור לגור עימו עכשיו ומיד - הוא לא ירצה לפרק את המסגרת המשפחתית ולפנות אל עו"ד גירושין. הוא ישים את טובת הילדים לפניו.

כי זה מקובל - אם כל החברים שלו מתרברבים בבגידות ובסטוצים מהצד, למה שהוא לא יעשה זאת? מוזר ככל שיישמע, בגידה יכולה להיות חלק מנורמה חברתית מקובלת.


כי הוא מפחד להתעמת עם האישה - הבעל יודע היטב כי אשתו לא תקבל בשלוות נפש את הווידוי על הרומן מהצד. היא תרגיש פגועה, נבגדת וזועמת ועלולה למרר את חייו ולהתנקם בו עם עורך דין גירושין. הפחד מהעימות יגרום לו לשמור היטב על חשאיות.

מתוך פחד להרוס את האמון בנישואין - לאחר שהווידוי על הרומן ייחשף, אין שום דרך חזרה. האמון ייפגע משמעותית. אי אפשר להחזיר את המצב לקדמותו. מסיבה זו הבעל מעדיף לשמור את הסוד בבטן.

כי ה"אישה האחרת" נשואה בעצמה - רומן בין שני אנשים נשואים הוא אינו דבר נדיר כלל. גבר נשוי פוגש אישה נשואה, לשניהם יש ילדים ובני זוג והם שומרים על חשאיות בכל מחיר, כדי לא לפגוע בכל המעורבים. הסודיות והחשאיות רק מעצימים את התשוקה והלהט. - "מים גנובים ימתקו".

מסיבות כלכליות - הבעל לא רוצה להתגרש ולהתחיל לשלם מזונות חודשיים על ילדים. הוא מעדיף לשמור את הרומן שלו על אש קטנה ובלבד לא להתגרש ולחלק את הרכוש המשותף.

מכיוון שבדרך כלל גברים לא יוזמים גירושין - עורך דין גירושים מספר, כי לרוב האישה היא זו שיוזמת את מהלך הגירושין. הבעל נשאר פאסיבי, גם כאשר מצב הנישואין בכי רע. הוא יחפש פתרון ומפלט בזרועותיה של אישה אחרת.  


המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס - משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

אודות הכותב:

עו"ד גירושים יעקב בלס - משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il