מאמרים - עצות וטיפים לבעלי חתולים כיצד לתת כדור לחתול הדפסה מאתר מאמרים

עצות וטיפים לבעלי חתולים כיצד לתת כדור לחתול

נכתב על ידי תומר

[ הדפסת המאמר ]

בחיי כל חתול מגיע הזמן בו הבעלים נדרשים לתת לו תרופה בסירופ או כדור. לעיתים מדובר בתרופה שגרתית כגון כדור נגד תולעים ולעיתים מדובר במתן אנטיביוטיקה בשל פציעה או מחלה כלשהי. מרבית בעלי החתולים מכירים את הבעייתיות של מתן תרופות לחתולים. בחלק מן המקרים החתול מקציף את התרופה (בשל טעמה) או שהוא נושך ושורט את הבעלים.בנוסף,  לעיתים הצורך לתת תרופה, מכניס את הבעלים לחששות מפני פגיעה בחתול.


בשל כך, החלטנו לעזור לכם ולספק מספר טיפים ושיטות למתן תרופות וכדורים לחתולים בצורה פשוטה בבית וללא "מלחמות" עם החתול.


אם השיטות המתוארות לא עובדות אנו ממליצים לדבר עם הווטרינר לגבי ריסון בשיטות שונות (דוגמת עטיפת החתול במגבת) או הזרקת אנטיביוטיות בעלות פעילות ארוכה שתחסוכנה את הצורך של מתן תרופות לחתול ע"י הבעלים.


אז איך לתת כדורים לחתול הביתי במינימום סיכון לשריטות או פגיעות?
    • פתיחת פה החתול באמצעות הפעלת לחץ עם האצבע והאגודל בשני צידי לסת החתול, בצורה זו גם לחץ מתון יגרום לחתול לפתוח את פיו. באמצעות היד השנייה מחדירים את התרופה עמוק לתוך פיו של החתול.

    • ערבוב התרופה עם מזון - שיטה ישנה וידועה בה מערבבים את התרופות עם יוגורט או מזון מקופסאות שימורים (יעיל רק לתרופה שאינה מרה מידי או בעלת ריח חזק). ניתן גם להשתמש בשימורי טונה אשר בשל טעמה וריחה החזקים יכולה לשמש להסוואת הריח והטעם של התרופה.

    • שימוש בחמאה למתן כדור לחתול  - ע"י שימוש בסכין חדה יש לחתוך שכבה דקה של חמאה ובאמצעות שכבה זו עוטפים את הכדור אותו יש לתת לחתול. את הכדור העטוף חמאה יש להכניס למקפיא. לאחר מספר דקות מוציאים את הכדור עטוף החמאה שכבר התקשה, פותחים את פה החתול ומכניסים את הכדור העטוף בחמאה. בשיטה זו הכדור מחליק בקלות בגרון החתול והוא גם לא מרגיש בטעם התרופה.

    • שיטה נוספת היא להשתמש במוצר מסחרי כגון "אקדח כדורים" המאפשר את הכנסת הכדור עמוק לתוך גרון החתול בלי סכנה של נשיכה.

    • מוצר מסחרי נוסף הוא easy pill או pill pocket. אלו למעשה חטיפים טעימים המיועדים לחתולים בהם יש מקום המיועד להחבאת כדורים (וכך החתול אינו יכול להרגיש את טעם או הריח של התרופה המוחבאת בתוך החטיף).

הערה חשובה – לאחר מתן תרופה לחתול יש לסגור את פיו וללטף את הגרון בכדי לגרום לו לבלוע את התרופה. 


 

אודות הכותב:

כל הזכויות למאמר שמורות למרפאת "וטרינר נייד - ביקורי בית", מרפאה וטרינרית ניידת המספקת שירותי וטרינר עד הבית בגוש דן והשרון.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il