מאמרים - כיצד לעבוד עם רואה חשבון הדפסה מאתר מאמרים

כיצד לעבוד עם רואה חשבון

נכתב על ידי קופירייטינג אידית

[ הדפסת המאמר ]

מרבית העסקים בישראל נעזרים בניהול החשבונות עם גורמים המוסמכים לכך. כאמור, רואי חשבון ומנהלי חשבונות הם בעלי המקצוע המוסמכים והמקצועיים לנהל ולבחון את החשבון העסקי, עבור אותם עסקים בעלי עסקים החל מגדולים, בנונים וכלה בקטנים שבהם.


 כמו כן, רואה חשבון בעל המקצוע אשר מפיק את הדוחות הרלוונטיים והנדרשים על פי חוק רשויות המס. לא זאת אף זאת, שירותיו של רואה חשבון מסייעים בהבנה של הוצאות מול הכנסות ולהיפך. בתוך כך, מציאה של  נקודת האיזון הפיננסית לכל עסק, על פי הדוחות שהוא מפיק לאחר שבעלי עסקים מגישים את כול הניירת והמסמכים הרלוונטיים, לערוך ולהפיק את הדוחות ותוצאותיהם.


 מנהלים המתייעצים באופן שוטף עם רואה חשבון מקצועי, מקבלים מידע מפורט אודות מצבו הפיננסי של העסק ובו  מצוין הרווחים וההפסדים, מצב תזרים המזומנים וכל הדוחות הרלוונטיים והכל כך חשובים לכל עסק ועסק. התנהלות זו מסייעת לעסקים רבים להצליח ובתוך כך, להבין כיצד העסק פועל במישור הפיננסי.


 תפקידיו  של רואה חשבון


 המעמד ותחומי האחריות המוטלים על רואה חשבון בעידן הכלכלי והמודרני, בעלי פרספקטיבה רחבה וחשובה. משום שהעידן המודרני מזמן אליו עסקים מגוונים העוסקים בתחומים רבים ויותר מהעבר. חלק מתחומי האחריות אינם נעוצים רק בתחשיבים וחישובים,  אלא במתן ייעוץ לעסקים כיצד לנהוג בהתאם למפה הכלכלית העסקית, בין אם במשני זהירות כשדוחות העסק מראים על ירידה בהכנסות ובעוד ממצאים אחרים שהוא מאבחן על פי רזי תפקידו.


 איש הביקורת על חשבונות העסק הוא ללא עוררין רואה החשבון. כך שהחלק הארי במתן שירותיו נשענים על ביקורת ומעקב אחר חשבונות העסק, הכוללים לא רק דוחות הרווח וההפסד אלא את חוות דעתו על פי ממצאי ניתוחי הדוחות וכדומה.  כאמור, חוות דעתו והדוחות ישענו אך ורק על פי המסמכים, חשבוניות, קבלות וכל מסמך הנדרש להפקת דוחות כספיים. ניתן להתרשם כי פן נוסף מתפקידיו של רואה החשבון הוא ייעוץ עסקי ובתכנון מס.


 אתה חייב רואה חשבון גם אם אתה איש עסקים ממולח


אנשי עסקים ממולחים הפכו לכאלו בזכות שירותיו של רואה חשבון מקצועי ומומחה. המעקב הבלתי נלאה אחר דוחות העסק וייעוץ וקשר שוטפים עם רואה החשבון, סייעו להם להגיע למעמד ותואר הכינוי "בעל עסק ממולח". היות ותחום החשבונאות הנו מורכב, רק רואה חשבון יכול לו הן מבחינה מקצועית והן מבחינת הניסיון בתחומו. מאידך, חשיבותה של בחירה נבונה של רואה חשבון, מסייעת להצלחתו של העסק. מומלץ לבדוק מהי מידת האקטיביות מול הפסיביות של רואה החשבון אליו פניתם, זוהי נקודה חשובה בבחירת רואה חשבון  שעל שירותיו אפשר להישען ולסמוך.   


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il