מאמרים - תאורת לד לכל מטרה הדפסה מאתר מאמרים

תאורת לד לכל מטרה

נכתב על ידי ציון תמם

[ הדפסת המאמר ]

רובנו היום משתשמים משתמשים בנורות החסכוניות הפלורסנטיות, אך הן נשרפות יחסית מהר ולא תמיד כולם אוהבים את האור שהן נותנות. כולנו אוהבים שאצלנו בבית יהיה הרבה אור וכך התרגלנו גם בגלל נורות הליבון וההלוגן החזקות שהיו מוכרים ועוד חלקן נכמר עד היום, תאורת לד LED תוכל לתת לנו פיתרון מעולה לתאורה הביתית שלנו.


נתחיל מהנורות הפשוטות ביותר שהם הספוטים, ספוטים הלוגן זוללים חשמל וצורכים לרובם 50W, תחליף בלד יצרוך רק 5-6W שזה חיסכון אדיר בחשמל! לרובנו אם ישנם ספוטים אז אין רק אחד בודד אלא לפחות שלושה ויש גם כאלה שכל הבית שלהם מלא בספוטים, בחודשי הקיץ הם יכולים להרגיש את החום היוצא מהספוטים האלה טוב מאוד.


בנוסף בתאורת לד ניתן להחליף נורות קיימות, נורות הברגה, כיום נורת לד בעוצמה של 10W תוכל להחליף נורת ליבון של 70W, גם כאן החיסכון הוא גדול מאוד מה גם שאורך חיי הלד ארוך במיוחד.


הסיבה שאנשים נרתעים מלקנות לדים היא בעצם מחירם, קשה לנו להבים איך מוצר שעלה לנו כל כך זול עד עכשיו עולה לנו יותר ובצורה משמעותית. אבל יש סיבה מאחורי זה, תאורת לד LED היא תאורה שמופקת מרכיבים חשמליים, היא פועלת על מתח נמוך ולכן תמיד מחירה יהיה גבוהה יותר מנורה רגילה. אך אם נשים על המאזניים את העלות והתועלת מול הנורות האחרות נגלה כי למרות יוקר התאורת לד עדיין נוכל לחסוך ובגדול.


יחד עם זאת הטכנולוגיה של תאורת הלד עדיין לא הגיעה לשיאה, עדיין יוצאים דגמים חדשים ושיטות חדשות בלד, אך כמובן ככל שהטכנולוגיה תתקדם יותר כךנמצא את עצמנו צריכים להוציא יותר כסף, אך כך הדברים הישנים יותר יעלו פחות.


תאורת לד זה משהו שיכול להישאר איתנו כל החיים, בניגוד לנורות האחרות, כגון ההלוגן והפלורסנט, שנורת לד מתקלקלת לא צריך לזרוק אותה אלא אפשר לתקנה בעלות סימלית ובכך לנצל שוב את אורך החיים הארוך ואת החיסכון בחשמל. פרט זה חשבו מאוד כי עד היום תמיד שנורה הייתה נשרפת היינו פשוט זורקים אותה, אז את הלד לא זורקים אלא מתקנים.


בסופו של דבר זהו העתיד, לשם הטכנולוגיה דוחפת אותנו, בדיוק כפי שדחפה אותנו בשנים האחרונות לכל נושא הסמארטפונים, עד לפני כמה שנים לא ידענו בכלל מה זה סמארטפון ובמהרה היום רובנו כבר לא זוכרים מה זה בלי, כך גם קורה בתאורת הלדים, היום זה נראה מוזר יותר ויקר יותר, אך עוד מעט לא נדע ולא נזכור שפעם היו מפיקים אור בדרכים אחרות.

אודות הכותב:

www.lumina-led.com  

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il