מאמרים - בתי עץ - למה? הדפסה מאתר מאמרים

בתי עץ - למה?

נכתב על ידי אוהד הראל

[ הדפסת המאמר ]

בתי עץ – מאיפה זה בא


בעשור האחרון ניתן למצוא בישראל עלייה מגמתית בבניית בתי עץ, בכל רחבי הארץ, בין אם מדובר בבתים פרטיים למגורים, או אם לצימרים ובתי הארחה.


סגנון בניית בתי עץ הגיע במקור מארה"ב אשר במדינות אלו זו הבנייה הנפוצה ביותר לבתי מגורים צמודי קרקע, אך בישראל בניגוד לארה"ב, אין תקן בנייה לבתי עץ, ועל כן רצוי לשים דגש בבחירת איש המקצוע או החברה אשר תבמע עבורכם את הקמת בית העץ.


בתי עץ – מה צריך לדעת


בתי עץ מחזיקים ביתרונות רבים על הבנייה מבטון, ראשית הם מבודדים ואטומים היטב, כך שהם חסינים מרטיבות הגשם, כמוכן קיים בידוד תרמי גבוה ביחס לבניית בטון,  כך שצריכת האנרגיה לצורך קירור וחימום נפח הבית נמוכה הרבה יותר בקרב בתי עץ.


בתי עץ גם קלים מאוד לביצוע שינויי מבנה, אם רוצים לפתוח מרפסת, או לבנות עליית גג, או חלוקת חדרים שונה, ניתן ליצור שינויים בצורה קלה ופשוטה.


בתי עץ יכולים לשמש גם לצימר או בית הארחה בשל שיטת הבנייה האותנטית המשלבת עיצוב כפרי ומזמין, ומשום ישראלים רבים המתגוררים בקיבוץ, מושב, או איזור חקלאי, מקימים עסק תיירותי, על ידי הקמת מספר בתי עץ המשמשים כצימרים.


העץ כחומר הגלם, מאפשר למבנה להיות עמיד באופן טבעי למפגעי מזג אוויר, ולנזקי חרקים ומיני מזיקים, אך כאשר בונים את בתי העץ מעצים רכים יותר יש להעביר את חומר הגלם חיטוי להגנה.


העלויות של הקמת בתי עץ הן זולות יותר מהבנייה בבטון וכמובן זמן הבנייה מהיר יותר, הבנייה אורכת מספר חודשים מועט, בניגוד לבנייה מבטון ועל כן הבנייה משתלמת יותר, ובזמן של רעידת אדמה המגורים בבית מעץ בטוחים יותר בשל עמידותם ובשל העובדה שהעץ יכול להתגמש.


בתי עץ – הכל על עיצוב


בשל העובדה שתעשיית האירוח הכפרי משגשגת בישראל, קיימים סגנונות עיצוב רבים לבניית בתי עץ, ואנשים נוטים לשלב בהם פינוקים רבים, כמו ג'קוזי, סאונה, אח להבערת אש, ואף בריכה המוקפת בדק אשר משתלב באופן טבעי עם בית העץ.


ניתן לבנות בתי עץ בסגנון עתיק פשוט ויפה, או בסגנון חדשני, מפואר, ובשילוב מתכות אלומיניום ועבודות פרזול.


אין ספק שבניית בתי עץ זוהי בנייה אסתטי, הרבה יותר, נעימה ויוצרת תחושה חמה לכל המבקרים בבתים אלה, העיצובים היוצאים מבניית בתי עץ הם משפחתיים חמים, ונותנים משמעות נוספת למילה בית, משום שהתמונה אשר מקבלית היא בית כפרי עם חיבור טבעי לאדמה.


  

אודות הכותב:

אוהד הראל

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il