מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

רבים מאיתנו פוחדים להזדקן. זיקנה מתפרשת כמשהו שאוטוטו הולך להסתיים במקום שנקדיש מפעילותינו לטובת אריכות החיים , אנחנו חשים פחד הולך וגובר עם כל יום הולדת שאנו חוגגים.


עם הזמן הפנמנו שתזונה נכונה, פעילות גופנית והרבה ירקות ופירות - הם מעיין החיים .


אבל ישנם גורמים חשובים לא פחות שהוכחו כמשפיעים על תוחלת החיים שלנו .  להלן הגורמים :  


♥ עיסוק בתחביב


♥ יציאה לחופשה


♥ שינה בסופי השבוע


♥ חיבור עם אנשים אחרים


♥ שימוש בחוט דנטלי שיני


ועכשיו אפרט על הממצאים :


♥ עיסוק בתחביב – הכוונה לתחביב שיש בו פעילות פיזית ושגם ימלאו את הנפש ,למשל:  גינון, צפרות וצילום הם דוגמאות לתחביבים שנעשים בפעילות גופנית כלשהו אך גם ממלאים לנו  את  הנשמה. למעשה עיסוק בתחביב אינו חייב להיות יקר .  לעיסוק בתחביב יש את היכולת  להפחית את הלחץ ולספק תחושה של הישג. 


♥ יציאה לחופשה. חופשות הן לא בגדר של "מותרות", הן חיוניות לבריאות אופטימלית. מחקרים  הוכיחו שנשים שיצאו לחופשות בכל שש שנים ( או פחות)  היו בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת לב או ללקות בהתקף לב לעומת אלו שיצאו לנופש פעמים בשנה.


מחקר אחר של גברים הראה כי  21% מאלו שלא לקחו חופשה אחת לפחות היו בסיכון של  מוות ו – 32% מהם  היו  בסיכון למות


מהתקף לב.


 ♥ שינה בסופי השבוע. במהלך השינה  סף הגירוי של נוירונים במוח יכול להתאפס מחדש לרמה הרגילה. ללא התהליך הזה, הנוירונים אינם מסוגלים לתפקד כהלכה והתוצאה היא: בעיות בזיכרון ובריכוז. רקמות רבות אחרות בגוף גם עוברות התחדשות בזמן השינה. שינה היא חשובה גם לאיזון הורמונלי תקין וגם למערכת החיסונית. 


♥ חיבור עם אנשים אחרים. תוחלת חיים גבוהה מושפעת מקשרי הגומלין חזקים בין בני המשפחה והחברים. מחקרים מצאו כי בידוד חברתי הוא סיכון בריאותי בנשימה אחת עם עישון סיגריות!


 ♥ שימוש בחוט דנטלי לשיניים שלך. בעיות חניכיים נפוצות כגון דלקת חניכיים מעלות את הסיכון למוות ב-   23-46 אחוזים . רקמות חניכיים הן מקום פוטנציאלי  לדלקת, אשר עלול להגביר את הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי. שימוש בחוט דנטלי השיניים שלך כל לילה מסיר את החיידקים שגורמים לדלקת ומעריך את חייכם ב-  6.4 שנים . 


נכון שאולי לא חידשתי לגבי הגורמים עצמם אבל עצם התגלית היא בכך שאנו לא תמיד מקדישים זמן לפעילויות הללו ולא מעריכים את חשיבותם. מה גם שאין לנו צורך לעשות שינוי קיצוני בחיי היום-יום שלנו. זה בחלט בידיים שלנו.


בריאות ואריכות ימים לכם ! 

אודות הכותב:

 שלך,


רונית ביטון – קוסמטיקאית פרא רפואית


http://www.ronitt.co.il 03-922-6662

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il