מאמרים - דיאטה ללא פחמימות הדפסה מאתר מאמרים

דיאטה ללא פחמימות

נכתב על ידי אורי רצון

[ הדפסת המאמר ]

הרבה אנשים שרוצים לעשות דיאטה בוחרים לעשות דיאטה ללא פחמימות ובוחרים לוותר על הפחמימות כי יש להן סטיגמה שהן משמינות ואפשר לוותר עליהן, מחשבה זו היא טעות ונרחיב על כך בהמשך.
לדיאטה ללא פחמימות יש יתרון גדול שבו אתה תוכל להרזות תוך זמן קצר, אבל אסור להמשיך אותה לטווח ארוך וחייבים לעשות אותה בפיקוח רפואי, המטרה של דיאטה ללא פחמימות היא שהגוף ישרוף את השומן בגוף לצורך אנרגיה.


תפריט של דיאטה ללא פחמימות:
  • ירקות ופירות לצורך ויטמינים וסיבים תזונתיים.

  • שומנים במידה מאוד קטנה.

  • חלבונים.

חשוב נורא לציין שיש הבדל בין דיאטה ללא פחמימות  לדיאטה דלת פחמימות, המרכיב הראשי בתפריט שעליו מבוססת דיאטת דלת פחמימות הוא חלבונים במקום פחמימות ויש בה קצת פחמימות לצורך אנרגיה, ואילו בדיאטה ללא פחמימות אין פחמימות כלל.


 הסטיגמה של הפחמימות


כמו שכתבתי בהתחלה לפחמימות יש שם רע  אבל הן חשובות ולתפקוד הגוף ולצריכת אנרגיה, יש פחמימות טובות (פחמימות מורכבות) ופחמימות רעות (פחמימות פשוטות) בדומה לזה שיש שומן טוב ושומן רע, כולסטרול טוב וכולסטרול רע.
חייבים להבין שפחמימות הן סוכר, פחמימות פשוטות בנויות מחד סוכר והן נמצאות בעיקר בדברי מתיקה כמו דבש ושוקולד, ואילו פחמימות מורכבות בנויות מדו סוכרים ואף יותר והן נמצאות בעמילנים כמו תפוח אדמה ולחם.
ההבדל העיקרי בניהן הוא שפחמימות פשוטות מתפרקות מהר ומעלות את רמת הסוכר בגוף ויכולים לגרום לעששת, סכרת, והשמנה, ואילו לפחמימות מורכבות לוקח יותר זמן להתפרק בגוף לכן רמת הסוכר בהן נמוך והן משמינות פחות.


חסרונותיה של דיאטה ללא פחמימות:

כמו שראינו לדיאטה ללא פחמימות יש יתרון של הרזיה מהירה אך יש לה חסרונות: •  דיאטה ללא פחמימות לא מתאימה לכל אחד וצריך להתייעץ עם רופא אם מותר לעשות אותה.

 • חוסר פחמימות יכול לפגוע בגוף כי הן מרכיב מזון חשוב לאנרגיה.

 • אם אוכלים בדיאטה ללא פחמימות הרבה חלבונים, במקום פחמימות זה יכול לפגוע בגוף כי קשה לגוף לפרק אותם.

 • התפריט של דיאטה ללא פחמימות מצומצם ומשעמם.

 • דיאטה ללא פחמימות יכולה לפגוע באיברים החיוניים לגוף כמו שרירים על מנת לצרוך אנרגיה.

 •  אפשר להמשיך  דיאטה ללא פחמימות רק לזמן קצר, ויש אנשים שאחריי דיאטה ללא פחמימות  מתחילים לאכול פחמימות שוב ושוב  ומשמינים.


למי מיודעת דיאטת ללא פחמימות:


דיאטה ללא פחמימות מיועדת למבוגרים שרוצים לרדת במשקל בכמה קילוגרמים או להרזות תוך כמה שבועות ואז לעשות דיאטה מאוזנת לטווח ארוך שתכלול את כל מרכיבי המזון.
דיאטה ללא פחמימות מאוד לא מתאימה כדיאטה לנוער מאחר  ובגיל זה הגוף בונה את עצמו וצריך כל אבות המזון במיוחד פחמימות שהן מקור אנרגיה.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il