מאמרים - הכל למען היופי - באמת כדאי ? הדפסה מאתר מאמרים

הכל למען היופי - באמת כדאי ?

נכתב על ידי רונית ביטון

[ הדפסת המאמר ]

הבוקר מפציע ואיתו ההתלבטויות שונות בנושא הטיפוח : לבחור בגדים ואיפור שיתאים וכמובן שיהיו בהרמוניה עם התיק והנעליים. 


הא, יש לך ילדים קטנים בבית - כדאי שתקומי שעה קודם כי להכין אותם וגן ולבי"ס ...זאת משימה בפני עצמה. 


 אז מה אנחנו עושות באופן שגוי ? 


 1.נועלות נעלי עקב - עם כל אהבתי הגדולה לנעלי עקב, יש כאן גרימת נזק פיזיולוגי לגב ולברכיים.  נכון ,באותו הרגע שלבשת שמלה ונעלת נעל עקב זה מקנה לך מראה סקסי ונשי (שלא לדבר על תוספת של כמה ס"מ יעילים). אבל בטווח הרחוק לא תרצי לפגוע בכף רגלך ולסבול מכאבי גב. המלצתי היא לנוע ביום יום על נעל שטוחה ולשמור את ה"שואו"  רק לאירועים . 


 2. לבוש בגדים במידות קטנות - טוב זה הזמן להתוודות שאנחנו משתנות עם הגיל וגם הגוף שלנו משתנה (תתפלאו אבל לא כולן הפנימו את זה) אז מה? אז נכון שאני לא נכנסת לג'ינסים שלבשתי לפני 20 שנה והזרועות שלי לא שריריות ,אז מה - האם אני אראה טוב יותר במידה קטנה - במראה הצמיגי - במראה "עוד לא התבגרתי " - ממש לא. אין טעם לקנות בגד שלא שיהיה "חנוק" עליי ואגד לעצמי – " זה בסדר רונית, ממחר  את בדיאטה"  


זכרי שאת יפה כשנוח לך בכל מידה. אם לא טוב לך – תעשי משהו עם הגוף, לא עם המידה.


 3. פיצוצי פצעונים בפנים - שמתחילים לחפור בפצעונים נשארים סימנים, בהם צלקות או  כתמים אדומים שנשארים לאורך זמן.עם מוסיפים "למנהג" הזה גם את החשיפה לשמש הרי שקיבלנו החמרה של המצב.


תשאירו בבקשה את הטיפול לקוסמטיקאיות ורופאי עור.  זו המומחיות שלנו.


4.   הזרקת סיליקון לשפתיים,וחיפוש אחר מבצעים -היתרון בבוטוקס מבחינה רפואית היא שהתוצאה שלו הפיכה, ובתום ארבעה עד שישה חודשים הוא מפסיק לעבוד כיוון שהוא נספג לגוף. החומרים המסוכנים באמת הם חומרים שאינם נספגים.הנזק שעלול להיגרם עלול להיות עיוות של הפנים או היווצרות של גושים תת עוריים. כל אלה נובעים מתגובה של הגוף לחומר  ועלולים להימשך לכל החיים. לכן בררו היטב  למי אתם הולכים ולא לחפש מבצעים .
5.  מתיחת השיער באמצעות ג'ל (קוקו הדוק) -קוקו מתוח בעזרת גומיה עלול לגרום בטווח הארוך לתהליך של דלילות שיער ונשירה, כתוצאה ממתיחה של השיער. כאשר זה הופך להרגל, כלומר כשהולכים עם שיער מתוח שעות רבות ובמשך ימים רבים, המצב אף עשוי להביא להתקרחות.במידה שמחזקים את הקוקו בחומרים משמנים ולאחר מכן נוגעים בעור הפנים, הדבר עלול להביא להיווצרות פצעונים. זאת מאחר שהשומן סותם את הנקבוביות ומהווה כר פעולה נרחב לחיידקי האקנה.

כל הפעולות שציינתי נעשות  בשם היופי.  מטרתן של פעולות אלו (ועוד) היא לגרום לנו להיות אופנתיים יותר או מושלמים יותר. למען האמת, הנזקים כתוצאה מאותם פעולות עלולים להיות בלתי הפיכים, מסוכנים ולא נעימים – לגוף ולנפש. 


נכון שלא כדאי  ? 

אודות הכותב:

 שלך,


רונית ביטון – קוסמטיקאית פרא רפואית


http://www.ronitt.co.il 03-922-6662

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il