מאמרים - הפעלה ליום הולדת - איך להפעיל ולצאת מרוצים הדפסה מאתר מאמרים

הפעלה ליום הולדת - איך להפעיל ולצאת מרוצים

נכתב על ידי דקלה עמית

[ הדפסת המאמר ]

רובנו (לפחות ההורים שביננו) זוכרים את היום בו בישרו לנו שאנחנו (או בת זוגנו) בהריון, כמה חיכינו ללידה וכמה שמחנו כאשר אחזנו בידינו את תינוקינו המתוק והמקסים.


והנה הגיע היום בו נציין ברוב שמחה והדר את יום הולדתו במסיבת יום הולדת שמחה ונלהבת. זו גם יכולה להיות לרבים מביננו הזדמנות להציג בגאווה את כישורי ההפעלה שלנו, ולחלק זו גם הזדמנות להכין פרוייקט כיפי ומלא חוויה עם ילדינו שישאר לעוד שנים בזכרון.


הסיבה כלל לא חשובה, אז להלן מספר טיפים שיעזרו להפוך את ההפקה הזו לפשוטה ונוחה במיוחד.


סיפורים פה


הכלל הראשון – אם ברצונכם לייצר תוכן טוב ואיכותי במסיבת יום הולדת אתם צריכים לבחור נושא או סיפור מוכר ואהוב.


מומלץ לבנות מסיבת יום הולדת מרתקת בנושא מרכזי אחד על מנת שניצור עניין, גם אצלינו ההורים וגם אצל הילדים. כך נרוויח פעמיים – ניצור גם עניין וגם נזכה לשיתוף פעולה במסיבת יום ההולדת מצד הילדים. אתם תופתעו לגלות כמה רעיונות יעלו במוחכם מהשלב בו בחרתם נושא ועד לזמן מסיבת יום ההולדת.


כאשר נבחור סיפור או ספר ילדים כלשהו נוכל בקלות לבחור נושא. נוכל להתחבר לאחת הדמויות או אם מדובר בסיפור ידוע נבנה על פיו את המשחקים והפעילויות השונות במסיבת יום ההולדת.


מסיבת נושא מכונה גם מסיבת קונספט. אך לא משנה איך זה נקרא - מסיבת נושא יום הולדת או מסיבת קונספט יום הולדת, הדבר יהווה ציר מרכזי בארגון והכנת המסיבה על חלקיה השונים.


דבר ראשון, נרצה ליצור אוירה מתאימה הקשורה לנושא המרכזי של מסיבת יום ההולדת. לא מומלץ להפריז בהשקעה בתפאורה מפוצצת. מנסיוני לילדים לא משנה אם הם אוכלים בכלים חד פעמיים מותאמים לנושא המסיבה. זה בעיקר בשבילנו ההורים. אם מתעקשים אז בבקשה, אבל לשמור על מסגרת תקציבית הגיונית. ניתן להעזר בציורים של ילדים, בבדים, וגם בבלונים ליצירת האוירה המתאימה.


לאחר מכן נרצה לחשוב על פעילויות הקשורות לנושא המסיבה. ניתן למצוא ברחבי הרשת אתרים המציעים רעיונות לפעילויות כאלה או אחרות.


ניתן גם לקנות תיבת הפעלה ליום הולדת מוכנה לשימוש, עם כל ההפעלות והמשחקים בתוכה, יחד עם הסברים והוראות להפעלה.


לבסוף, אל תשכחו לערוך טקס יום הולדת אף הוא בנושא הנבחר של מסיבת יום ההולדת וכך נשלים את ההפקה בצורה בלעדית ומיוחדת.


ושניה לפני שתתחילו להפיק יום הולדת מהאגדות הרשו לי לתת לכם עיצה קטנה וידידותית. מסיבות יום הולדת רבות המופקות על ידי הורים מתקיימות פעילויות יצירה, אחת או יותר. פעילות יצירה היא פעילות מצויינת, בתנאי ששומרים על תקציב ההגיוני וכמות חומרים הגיונית. יש לזכור שלכל ילד קצב אחר, ויש ילדים שיסיימו במהירות את היצירה ואילו לאחרים ייקח יותר זמן. אפשר לוותר על היצירה, או לעשות יצירה קצרה יחסית.


והכי הכי חשוב – שיהיה לנו יום הולדת שמח!

אודות הכותב:

דקלה עמית, מומחית תחום ארוח יום הולדת, מסיבות ילדים.


מייסדת תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il