מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מי לא מכיר את התחושה שבתום ארוחה טובה, מסיבת יום הולדת או ביקור אצל חברים אנו מרגישים שאכלנו יותר מידי, שהבטן כואבת ואפילו שהמכנס קצת לוחץ.


נתקלתם בוודאי המשפט החוזר של המארחת "לא אכלת כלום" לעומת התחושה שלנו שאכלנו יותר מידי.


אז מה עושים כדי להשאר מנומסים, לאכול מהכיבוד והתקרובת ולא לפגוע ולחזור הביתה בתחושה טובה?


מדריך קצר שכדאי לאמץ לפני ארוחות חג, מסיבות יום הולדת או כל ארוע הקשור באוכל...


כלל ראשון וחשוב הוא לא להתכונן לארוחת יום הולדת. למה הכוונה? רבים מאיתנו יודעים שבערב מתוכננת ארוחה או מסיבת יום הולדת ונמנעים מלאכול כל היום לפני, כדי לשמור מקום. חבל, אנחנו מגיעים מורעבים לארוחה או למסיבת יום הולדת ומיד מתחילים לאכול ואף מגזימים כדי לפצות על תחושת החוסר שהצטברה בשעות שקדמו למסיבה וליום ההולדת.


כלל שני חשוב לא פחות, מלאו את הצלחת פעם אחת, לא יותר. אם אתם לא בטוחים מה לקחת מהמגוון – נסו לטעום את מה שלא תפגשו בארוחה רגילה אצלכם בבית. קחו מהמנות המושכות את עינכם יותר, ולא את המנות שתוכלו לפגוש גם מחר בצלחת שלכם.


כלל שלישי – קינוחים. פעמים רבות מנסים לעצב את המנות בהתאם לנושא יום ההולדת, כך למשל תמצאו כדורי שוקולד טובים, כאילו הם נורו היישר מספינת פיראטים או שתמצאו דמויות יפיפיות מעוצבות להפליא מבצק סוכר בהשראת יום הולדת מהאגדות. חשבו האם כדאי לטעום מהם או להשאיר אותם עבור האורחים האחרים. הקינוחים מכילים בדרך כלל כמות גדולה מאוד של סוכרים, לעיתים גם צבעי מאכל שאינם בריאים כלל. סוכרים אלו גורמים לנו לתחושה משכרת של שמחה ועליזות, אולם מהר מאוד רמת הסוכר בדם צונחת ואנו חשים עייפים, לרוב עייפים יותר משהיינו קודם. התוצאה – רבים מאיתנו יקחו מנה נוספת של קינוח בנסיון לשחזר את התחושה הטובה שהייתה לנו לפני כמה דקות.


ומה לגבי ילדים?


מקובל ומוכר להגיש במסיבות יום הולדת לילדים ממתקים לרוב. בפתיחת יום ההולדת, בהפסקה וגם משהו לדרך. עוגת שוקולד, פיצות ומגוון ממתקים שמכילים צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטומט ועוד.


לא נרצה להשבית את השמחה ובוודאי שלא לשבור את השגרה, אולם במסיבות יום הולדת של ילדים נמליץ: להציע מים במקום שתיה ממותקת, להציע מגוון מצומצם של ממתקים וחטיפים, שאתם יודעים מה הם מכילים, לתכנן כמות שמתאימה לילדים, שתתן תחושה של שובע אך לא תציף אותם.


והעיקר שיהיה לנו יום הולדת שמח ומאושר!

אודות הכותב:

דקלה עמית, תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא http://www.t-hafalot.co.il/


הפעלה ליום הולדת במגוון נושאים, שמגיעה מוכנה להגשה 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il