מאמרים - מכשירי למינציה - רלוונטי מאד גם להיום. הדפסה מאתר מאמרים

מכשירי למינציה - רלוונטי מאד גם להיום.

נכתב על ידי נטלי פיגנבלט

[ הדפסת המאמר ]

מכשירי למינציה


במושגים של היום, ניתן לומר שמכשירי למינציה הם ה"אנטי אייג'ינג" של המסמכים, אבל לא רק. הצורך לשמר ולהגן על ניירת בעלת חשיבות הוליד את הלמינציה, הלא היא העיטוף והאיטום באמצעות שכבה של פלסטיק, תוך שימוש בחום, לחץ או דבק.


 


שמור היטב


על אף שאנו בעיצומו של העידן הדיגיטאלי, לא וויתרנו כלל על השימוש בניר. למעשה, במובנים מסוימים השימוש בניר אף גדל והתגבר, לאור השימוש במדפסות הביתיות הנגישות לכולם. כך או כך, ניר הוא חומר החשוף לנזקי הסביבה, החל מקימוט, דרך כתמי שמן ולחות, וכלה בטפילים וחרקים העלולים לכרסם בו. השימוש במכשירי למינציה תפס תאוצה ביחס ישיר לאיכות הגבוהה של המסמכים המודפסים כיום. כך למשל, תמונות שהודפסו באיכות גבוהה במדפסות שהן חוד החנית הטכנולוגית, נשמרות היטב לאורך שנים תודות לכיסוי האמין שמספקת הלמינציה.


 


לא עושים ענין מהזמן


תחום המדיה המודפסת הוא ענף הגדל בהתמדה, ולתוצאות האסתטיות של המוצרים השונים נלווה הגימור המלוטש, אותו מספק תהליך הלמינציה. משטח אחיד וחלק תורם את חלקו למראה איכותי, בין אם מדובר בקטלוגים, כרטיסי ביקור או לוחות שנה; התוצאה מרהיבה. אך גם אנשים פרטיים החלו לרכוש בשנים האחרונות מכשירי למינציה לאחר שגילו את נפלאותיו בתחום שימור מסמכים חשובים או תמונות.


 


חשוב, אז שומרים


הצורך לשמר מסמכים בא לידי ביטוי בדרכים רבות ומגוונות. בתחום העסקי, למשל, נמצא כי מכשירי למינציה ממלאים תפקיד חשוב בתפקוד השוטף, תוך תרומה לחיסכון וליעילות.


כך למשל, רשימת אנשי קשר השמורה על גבי מסמך שעבר למינציה יכול לעבור בין ידיים רבות ולשמש עובדים רבים לאורך זמן. גם תגי עובדים, בהם נעשה שימוש יום יומי, מוגנים מפני שחיקה וכך נמנע הצורך להנפיק תגים חדשים.


בנוסף, בעסקים כמו מסעדות ובתי קפה, עיטוף התפריטים תורם לאסתטיקה ואף להיגיינה, כמו גם לאורך חייהם. בשל אופיים המיוחד של בתי עסק אלו, החשיפה לחומרים שומניים וללחות היא גבוהה במיוחד, כך שומר תהליך הלמינציה פן יינזקו התפריטים.


למינציה ביתית משמשת בעיקר לשמירה על תמונות ישנות או להגנה על תמונות חדשות, לשימור יצירות האמנות של הילדים, למיגון של מתכונים המשמשים במטבח ועוד.


 


כיצד בוחרים מכשיר?


לפני רכישת מכשירי למינציה יש לבדוק מספר פרמטרים, על מנת לקבוע מהו המכשיר המתאים ביותר.


יש לעשות אבחנה בין שימוש פרטי ובין שימוש מקצועי, להעריך את התדירות המשוערת של השימוש, ולוודא העדפות אישיות, כגון שימוש בפלסטיק או במתכת.

אודות הכותב:

מוגש בחסות משרדיה - ציוד משרדי לעסקים. www.misradia.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il