מאמרים - ירוק ולא רק בדשא הדפסה מאתר מאמרים

ירוק ולא רק בדשא

נכתב על ידי שירלי לוי

[ הדפסת המאמר ]

אנחנו חיים בעולם יפה, ירוק, צבעוני, פרחוני, ובארץ שלנו בכלל יש כ"כ הרבה סוגי נוף שמרתק לטייל בה- אבל זה למאמר אחר.


אנחנו רוצים שגם ילדינו וגם נכדינו וניננו ייהנו כמונו מהיופי הזה, אם כן אנחנו חייבים לשמור עליו, ויש אמצעים פשוטים וקלים כדי לעשות זאת,פעולות קטנות של יומיום ובלי שנרגיש הפכנו את העולם לטיפה יותר נקי וטוב.


רוצים כמה דוגמאות? בבקשה:  1. בקבוקי פלסטיק- נכון שכולם יודעים שצריך למחזר ולוקחים את הבקבוקים כמו ילדים טובים לכלובי המחזור. אותי עדיין מטריד לראות ילדים ונוער לוקחים בקבוקים כאלו של 500 מ"ל לביה"ס. יש היום כל כך הרבה אפשריות אחרות, יפות יותר, מעוצבות,שימושיות וירוקות. הרי הפלסטיק כשמתחמם משחרר את החומר הידוע-בי ספינול A – ואנחנו לא רוצים אותו בגוף שלנו, אז למה לשלוח אותו עם הילדים לביה"ס? קנו להם בקבוקים ירוקים, רב פעמיים שקל לרחוץ ותחסכו גם כמה שקלים על הדרך כי לא תצרכו כל שבוע להחליף את הפלסטיק.

  2. שקיות אוכל- אצלנו בביה"ס ביקשו קופסאות, ועדיין ישנם הורים שמשתמשים בשקיות. גם קופסאות הפלסטיק לא מציאה כ"כ גדולה לדעתי. יש היום תיקי אוכל- קצת כמו פעם, אבל כאלו שגם שומרים על האוכל טרי ונקי, ללא צורך בשקיות מזהמות ופלסטיק לא מתכלה.


         אז בקלות פתרנו את השאלה הקשה- איך לשמור את הסנדביץ' בצורה אכילה


         עד ביה"ס.  1. שקיות קניות- המון אנשים עדיין לא הפנימו את הנזק של הפלסטיק לעולם וחבל, אנחנו עוד נטבע בים השקיות. אז במקום כל זה, יש היום שקיות ותיקי קניות כ"כ יפים, חזקים, צבעוניים שמכילים כ-2-3 שקיות פלסטיק של הסופר. בפעם הבאה שתלכו לקניות- קחו במקום הפלסטיק כמה תיקי קניות.

  2. כוסות חד פעמיות- כמה פעמים לקחתם קפה לדרך עם כוס חד"פ ונשפך עליכם? אפשר למנוע את זה בקלות וגם לחסוך לסביבה עוד כמה ניירות וקרטונים במחזור, קנו לעצמכם כוס טרמית איכותית, כזו שתשמור על הקפה חם ברך לעבודה או ממנה, שלא תשפך עליכם ברגע שתנסו לקחת שלוק, וגם יפה- בכל זאת אנחנו בחוץ.


 


הנה הוכחתי לכם שבאמצעות כמה פעולות בוקר, שרובינו מבצעים באוטומט,


באמצעות עזרים פשוטים וקלים ולא יקרים או מסובכים אפשר להפוך לטיפה יותר ירוקים,


אז מה אתם אומרים? 


 


אנחנו מחכים לכם עם רעיונות נוספים ונשמח לקבל המלצות למוצרים נוספים.


שיהיה לכם יום ירוק.

אודות הכותב:

שירלי לוי מנכ"ל ובעלים עמק שופ-all you need

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il