מאמרים - לתת את הלב או לא לתת את הלב - זו השאלה הדפסה מאתר מאמרים

לתת את הלב או לא לתת את הלב - זו השאלה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

לתת את הלב או לא לתת את הלב - זו השאלה


 


 


הלב


 


הלב הוא הדבר היחידי בו איננו יכולים לסחור. ללב אין תחליף, הוא מתקשה להתחדש ולהיפתח, הוא נפגע בקלות והוא שברירי ועדין כנוצה נדירה ברוח.


 


את הלב אי אפשר לרכוש או להשיג ממישהו אחר, אי אפשר לתקן אלא רק לרפא במשך שנים ארוכות ומייסרות, בלב לא ניתן לזלזל וגם אי אפשר לשחק בו, כי הוא עלול לגרום לכם להתקף לב או לדום לב.


 


 


 


לתת את הלב זה לתת את כל כולך


 


אנשים רבים מאמינים שיחסים אמיתיים מחייבים לתת את הלב כולו. הם מחונכים לחשוב שרק כשהלב מוקרב על מזבח היחסים - ניתן להגיע לפסגת היחסים.


 


אלא שבפועל כל זה אינו מדוייק, וודאי שאינו נכון. כשאדם נותן את כל כולו - לא נותר לו דבר לתת. הוא נותר עירום וערייה, ללא שום ביטחון, הגנה, כסות או מסתור.    


 


 


 


זה לא נכון לתת את הלב - מדוע?


 


אין חובה וגם אין צורך לתת את כל הלב כדי ליצור יחסים זוגיים טובים. יחסים זוגיים מחייבים גם הפרדה, גבול, פרטיות ואינדיבידואליזם. הנטייה להאמין שפסגת הזוגיות פירושה אמון טוטלי נטול כל גבולות בדרך כלל מתרסקת אל פני המציאות בצורה כואבת וטראגית.


 


אנשים שמתרסקים כל פעם מחדש במערכות היחסים שהם מנהלים לומדים בדרך הקשה שלתת את הלב כולו אינו ערובה להצלחת היחסים, אינו ערובה לכבוד או ליחס חם, אינו ערובה לשום דבר בעצם. 


   


 


 


תנו - אבל אל תתנו את הלב


 


אתם יכולים כל פעם מחדש לתת את כל מה שיש לכם וגם את מה שאין לכם - ועדיין להישאר לבד, נטולי אהבה, נטושים או נבגדים. זכרו, יחסים טובים אינם מחייבים לתת את כל הלב אלא להתנהל בצורה נכונה.


 


ביחסים זוגיים חייבת להיות נתינה אבל לא של כל הלב אלא של מגוון עצום של דברים אחרים. נתינה של כל הלב היא בדרך כלל גישה מסוכנת, מיותרת ואף מזיקה, גם בגלל שהיא חושפת את הנותן לסיכון קיצוני בדומה להימור פרוע על כל הקופה וגם משום שהיא יוצרת ציפיות בלתי אפשריות מהצד השני לגמול באותה המידה.


 


 


וטיפ לסיום: אל תתנו את כל הלב. תנו מה שצריך אבל אל תקריבו ותהרסו את עצמכם בשביל אהבה או קשר זוגי, כי ברוב המקרים לא רק שזה לא ישפר את מצבכם - זה רק יפגע בכם ויגזול מכם את ההנאה מהיחסים.


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. לאתר הבית: www.ybc.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il