מאמרים - דק סינטטי הדפסה מאתר מאמרים

דק סינטטי

נכתב על ידי טלי גל

[ הדפסת המאמר ]

דק סינטטי הוא אחד מהחידושים האחרונים בתחום סוגי הדקים ורבים מעדיפים אותו על פני דקים מעץ מלא. הסיבה להעדפה זו נעוצה לרוב בשתי סיבות עיקריות: המחיר והתחזוקה שלו.


דק סינטטי- כל היתרונות באחד


ישנם שטוענים כי דק אשר אינו עשוי מעץ לעולם לא יוכל להיות בעל מראה מרשים ולספק את אותה אווירה חמימה, יוקרתית וביתית. אמנם דקים שאינם עשויים מעץ לא יראו לעולם במאת האחוזים כמה דקים העשויים מחומר גלם זה, אך ישנם דק סינטטי (עשוי מחומר פלסטיק אשר נקרא PVC) באיכות מעולה אשר מחקה בצורה מרשימה את המקור עד כדי כך שיש אנשים שמתקשים להבדיל בינו לבין דק עץ.


מלבד טענה זו רוב האנשים מסכימים כי דקים סינטטיים מאגדים יתרונות רבים ושמשתלם לקנות אותם.  • אחידות- הגוונים של דקים אלו תמיד יהיו אחידים ושווים במראה. הקורות שלו תמיד יהיו באותו הרוחב וישרות (דקים מעץ מתרחבים ומתכווצים בהתאם ללחות, רטיבות וחום).


  • היצע רחב- ישנם עיצובים רבים של דקים סינטטיים, בצבעים, סגנונות וגדלים רבים.


  • תחזוקה- לא צריך לתחזק אותם כלל וכלל. כל שנדרש לעשות הוא להעביר עליהם סמרטוט רטוב עם מעט סבון והם חוזרים למראה הראשוני.


  • אינם דוהים- חשוב לדעת כי כאן השמש או הזמן אינם משפיעים על הדק. הוא אינו דוהה ואינו משנה גוון במהלך השנים.


 


דק סינטטי ודקים פולימריים


קיימים שני סוגים של דקים המוגדרים כסינטטיים. הדק הפולימרי הוא הדק הסינטטי "החדש", שכן הוא עשוי משישים אחוזים של חומר פולימרי- פלסטיק וארבעים אחוזים של נסורת או עץ אשר עבר תהליך של מחזור.


אם אתם תרים אחר דק לגינה אשר יהיה דומה במראהו לדק העשוי עץ, אך יאגד את יתרונותיו של הדק הסינטטי, הדק הפולימרי הוא התשובה בשבילכם.


כאן מדובר בדק שהמראה שלו טבעי יותר מהדק הסינטטי המקורי, החומרים מהם הוא עשוי אינם פולטים חומרים רעילים כלשהם והוא עמיד לאורך זמן. 


אם גם אתם החלטתם על התקנת דקים סינטטיים או פולימריים בחצר ביתכם או בכל חלק אחר של הבית חשוב שלפני הרכישה תוודאו כי הוא מאושר על ידי מכון התקנים, כי ניתנת לכם אחריות של מינימום עשרים וחמש שנה, כי ההרכב שלו כולל ארבעים אחוז של עץ ממוחזר או של נסורת וכי אתם רוכשים אותו ממקום אמין ובעל מוניטין.

חשוב לדעת כי אם הדק שלכם עשוי מעץ מסוג קשה אינכם חייבים לחדש אותו על מנת לשמור עליו.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il