מאמרים - המדריך לבחירת כסא הדפסה מאתר מאמרים

המדריך לבחירת כסא

נכתב על ידי גבי ד"ר גב

[ הדפסת המאמר ]

סקר שנערך באחרונה באנגליה הראה, שבעולם המערבי מבלים בכיסאות שונים לפחות 10 שעות ביממה, וזה עוד לפני שהגענו הביתה. אנחנו יושבים במכונית ובבתי קפה, במשרד ובפגישות אצל לקוחות, ליד שולחן הכתיבה ומול הטלוויזיה. אנחנו יושבים בכורסאות, על ספות ועל שרפרפים, אבל מבלים בעיקר בכיסאות שונים - זה שליד הבר וזה שבחדר הילדים, זה שהשקענו בו כמה אלפי שקלים וזה שעובר במשפחה כבר 60 שנה. אחרי שעות של ישיבה אנחנו קמים - ומגלים שזה לא כל כך נעים לראות גב תפוס, או מתוח, או סתם כואב. וזה בעיקר לא כל כך נעים להרגיש את זה.

"לחץ על הגב התחתון בישיבה גדול בכ? 35% מאשר בעמידה", אומר מוטי יחזקאל, מנהל רשת החנויות של ד"ר גב. "ישיבה לקויה תגרום ללחץ מוגבר על הגב התחתון, לצוואר נוקשה ולעתים גם להפרעה במחזור הדם בגפיים התחתונות, מה שהופך את בחירת הכיסא לצעד חשוב לבריאות. ממש כמו נעליים, הכיסא צריך להיות גם נוח וגם מעוצב, ובמבחר שיש היום בשוק אין סיבה להתפשר בעניין".

כיסאות במבחן
אחרי שהחלטתם איך ייראה הכיסא הגיע הזמן לדעת מה עוד צריך לבדוק לפני שבוחרים בו. מוטי יחזקאל מציע כמה כללי אצבע, שיקלו עליכם את התהליך:

* התאימו את גודל הכיסא למשתמש - כיסא רחב ועמוק לא יתאים לתלמיד צעיר, כיסא בר גבוה ודאי שלא יתאים לפעוטות או לאנשים שמתקשים בהליכה, בין אם הם קשישים או מוגבלים מסיבה כלשהי. אם אחד מדיירי הבית הוא כזה - קחו זאת בחשבון.
* ודאו שקיימות פונקציות ליצירת תנאי התאמה אופטימליים, כמו שליטה בגובה הכיסא , בזווית המושב ומשענת הגב, תמיכה מותנית לשמירת הקשת הטבעית ועומק מושב המאפשר מרווח בין המושב לברך בחלקה האחורי.
* גובה הכיסא צריך להיות כזה, שיאפשר לכם להניח את אמות הידיים על משענות או על השולחן בנוחות ובזווית של כ-90 מעלות, בעוד שכפות הרגליים מונחות במדרך מלא על הקרקע. אם יש צורך הוסיפו הדום לרגליים.
* ודאו שהשוקיים מאונכות לרצפה ובזמן הישיבה הימנעו ככל האפשר מהצלבת רגליים. תנוחה זאת עלולה ליצור לחץ על עצבי כף הרגל ולשבש את זרימת הדם בגפיים התחתונות.
* משענת הגב לא נקראת כך לחינם - ודאו שהיא נמצאת כל הזמן במגע מלא עם הגב, ובעיקר שעקומת הגב מקבלת תמיכה. אם יש בכיסא שרוול לחץ, כמו זה שמותקן בכיסאות של ד"ר גב, נפחו אותו על פי הצורך כדי להבטיח תמיכה של איזור זה.
* הקפידו שהצוואר והראש יהיו זקופים ובקו אחד עם עמוד השדרה.
* שבו עמוק ככל האפשר, כדי שתקבלו תמיכה מקסימלית לגב התחתון.
* אל תשבו ברציפות יותר מ-50 דקות. אתם עובדים בישיבה? כל שעה הקדישו 10 דקות להתנועעות - עשו כמה צעדים, מתחו את הגב, התכופפו וגעו באצבעות הרגליים.הדבר ימנע כאבים ונפיחויות ויעשה טוב גם ללב, לריאות ולמערכת השרירים.

אודות הכותב:
גבי
שירות לקוחות
ד"ר גב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il