מאמרים - העובדות מדברות בעד עצמן: מחירי הדירות עלו אך גם קצב המכירה,אך האם כדאי בקבוצת רכישה? הדפסה מאתר מאמרים

העובדות מדברות בעד עצמן: מחירי הדירות עלו אך גם קצב המכירה,אך האם כדאי בקבוצת רכישה?

נכתב על ידי דוד רפאל

[ הדפסת המאמר ]

המציאות מנצחת את התחזיות: המחירים עולים וגם המכירות


 ריבוי המכירות וההתעניינות הרבה, נבעו לא רק מתושבי חוץ (אשר מהווים בד"כ חלק דומיננטי מרכישות הנדל"ן הישראלי בחודשי הקיץ), אלא גם מתושבים מקומיים, מה שגרם להפתעה רבה אף בקרב מארגני היריד עצמם.


לפי היקף המכירות, נראה כי הציבור מאבד את אמונו בפרשנויות החוזרות בשנים האחרונות ומזהירות מפני התפוצצותה של 'בועת נדל"ן', בזמן שכל אזרח רואה כי המחירים ממשיכים להאמיר ואין צעדים דרסטיים אשר נעשים על ידי הממשלה למזעור התופעה.


נוסף על כך, גם האזרחים הגרים בשכירות, מתקשים להתמודד עם עליית מחירי השכירות, מה שהופך את קניית הדירה (במידה ויש בידם סכום ראשוני למשכנתא) למשתלמת יותר. כמובן שגם המשקיעים מצידם, מבינים כי ככל שמחירי השכירות עולים – גם תשואותיהם עולות ואין להם אינטרס לבצע מכירה של נכסיהם הקיימים ולהכניסם אל תוך היצע הנכסים למכירה בשוק.


הדרך היחידה שנותרה להפחתת מחירי הנדל"ן, היא על ידי התערבות של המדינה בתחום והוצאת מכרזים על פי מחיר למשתכן, אשר יודאו מראש כי הבנייה בשטח תסייע להגדלת ההיצע בשוק ותחרות בתחום מחירי הדירות.


למה להצטרף לקבוצת רכישה ?


 לא מעט אנשים מצטרפים בימים אלה לקבוצות רכישה מטעמים זהים. הם רואים בקבוצת רכישה גוף שיוכל להוזיל להם את אותו הדבר שהם מעוניינים בו בין אם מדובר על פרוייקט נדל"ן ובין אם מדובר על קבלת שירותים בתנאים טובים ובמחירים נמוכים יותר, או בין אם מדובר ברכישת מוצרים שונים. הרעיון הכללי הוא להתארגן כדי להוות קבוצת רכישה גדולה מספיק על מנת לשפר את תנאי הרכישה ואת המחיר הסופי להוריד.


מאיפה נובע החיסכון הכספי ?


רכישת קרקע על ידי קבוצת רכישה לצורך בנייה איננה כרוכה בתשלום מע"מ כפי שמחוייב קבלן רשום. על פי החוק מי שרוכש קרקע באופן פרטי (וזה המצב של קבוצת רכישה) פטור מתשלום מע"מ והנה לכם החיסכון הראשון של 16% מעלות הקרקע. כמו כן, ניתן לחסוך גם את מס הרכישה מכיוון שקבלן מחוייב בתשלום מס רכישה גם על הקרקע וגם על הבנייה, אך קבוצת רכישה פרטית תשלם מס רכישה רק על הקרקע. גם את רווח הקבלן מקזזת קבוצת הרכישה מעלות הפרוייקט כך שנשאר לכם לשלם נטו כעבור בניית הדירה וההוצאות שמסביב. גם תנאי המימון של הבנקים לצורך התחלת הפרוייקט יהיו עדיפים עבור אנשים פרטיים שהתארגנו לכדי הרמת המיזם מאשר לקבלן שהריבית על ההלוואה עבורו תהיה משמעותית גבוהה יותר.


עד כמה החיסכון ברכישת דירה עם קבוצת רכישה


אם אתם חלק מקבוצת רכישה תהיו צפויים להוזלת מחיר הדירה שלכם ב 20% עד 30% מערכה בשוק. חסכון זה הוא משמעותי ביותר שהופך את הרכישה של דירה עם קבוצת רכישה לאטרקטיבי ביותר.


גם בחירת השכנים שלכם מראש היא יתרון גדול המאפשר לכם לדעת ולהכיר את השכנים שלכם לשנים הבאות. מה שעליכם לעשות הוא לדאוג, כי קבוצת הרכישה שלכם מנוהלת כהלכה וכי יש כימיה טובה בין החברים השונים בקבוצה. בחירת חברים נכונה וניהול נכון של הקבוצה תוך כדי התמודדות נכונה עם כל האתגרים שבדרך עשויים להפוך את הקבוצה למאד מוצלחת בסופו של דבר.


דוד רפאל - דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .
כתובת:רחוב שהם 5, בנין פז 1 מתחם הבורסה, רמת גן, קומה 19.
טל.: 073-7055771
פקס: 073-7055777
אתר הבית: http://www.refaelnadlan.co.il

אודות הכותב:

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ , כתובת: רחוב שהם 5, בנין פז 1 מתחם הבורסה, רמת גן, קומה 19. 073-7055771     

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il