מאמרים - לשפשף ? למי יש זמן ? הדפסה מאתר מאמרים

לשפשף ? למי יש זמן ?

נכתב על ידי רונית ביטון

[ הדפסת המאמר ]

בשבוע שעבר, נכנסה אליי לקוחה עם עיניים אדומות ונפוחות .... שאלתי לשלומה בדאגה והיא ענתה (מעט בבושה) כי אחרי אירוע חגיגי היא נכנסה למיטה עם  האיפור הכבד שעל פניה ..נו, שוין ....


אחרי שהסברתי לה את חשיבות העניין , חשבתי לעצמי, כדאי ורצוי  שכולן תדענה- וכך נולדה לה הכתבה הבאה : 


הקיץ אוטוטו מאחורינו , אבל אני אזכיר לכן  כי הקיץ הישראלי שלנו מאופיין בחום כבד שמייצר זיעה


ולכלוך רב המצטברים באזור הפנים ויוצרים חסימה של העור.התוצאה: הופעתם של פצעונים וקומדונים שהם בעצם אותם ראשים שחורים המופיעים על הפנים והופכים לפצעים.


עם נוסיף את נזקי הסביבה: עישון, עשן, קרינה אלקטרומגנטית וקרינת השמש הרי שנבין עד כמה עור הפנים שלנו פגיע ועד כמה עלינו להגן עליו כדי שייראה זוהר וקורן. 


לכל האוהבות להפקיר את גופן לקרני השמש ,עצה אישית:  למרות שעור שזוף מקרין ויטליות  ומתחבר לגיל צעיר , אין לשזף את עור הפנים והצוואר. אני מגיעה  למראה שזוף של העור על-ידי איפור קליל בגוונים מתאימים ועל-ידי שימוש בתכשירים משזפים.והתוצאה פשוט משתלמת  ולא פחות חשוב בריאה!


 כלל ברזל: הקפידו לנקות את עור הפנים והצוואר מדי יום בוקר וערב. בלי הנחות ובלי וויתורים (כן, גם כשאתן עייפות מאד) הרי לא תיכנסו למיטה מבלי שצחצחתן שיניים נכון?  בדיוק על אותו משקל החשיבות, יש לנקות את הפנים.טיפ קטן: הניחי לך מגבונים להסרת האיפור על השידה שליד מיטתך


(ככה שאת סחוטה מעייפות תוכלי לנקות את פנייך בשכיבה) חשוב שהמגבונים שבחרת יהיו עשירים בלחות ולא ייבשו את הפנים.


מלבד ניקוי עמוק ויסודי של הפנים חשוב מאוד להקפיד לבקר אצל קוסמטיקאית אחת לשלושה חודשים. קוסמטיקאית מקצועית תדע להתאים את סוג הטיפול הנדרש ואת חומרי הטיפול וניקיון עימם היא משתמשת בהתאם לסוג העור ולמצב הפנים. נשים רבות מוותרות על טיפול הפנים בעקבות מחסור בזמן ותעדוף , חסכי בקניית בגד או נעליים לטובת טיפול חיוני לעור פנייך.


 ניקוי עפ"י סוג העור


עור הנוטה ליובש דורש ניקוי עדין ולא אגרסיבי, כדי לשמור על שכבת השומן הטבעית שאמורה להגן עליו. לסוגי עור יבשים מומלץ ניקוי בחלב פנים עשיר או קרם ניקוי רווי בלחות.לניקוי עור שמן יש להשתמש  פעמיים ביום בג'ל ניקוי שאינו מכיל סבון ונשטף במים.


לגבי עור פנים מעורב – חשוב להשתמש בתכשיר ניקוי  עדין אשר מסוגל לאזן את ההבדלים בין אזורי הפנים השומניים והיבשים וליצור הרמוניה בפעילות העור..


טיפים שימושיים לשמירה על עור הפנים:
    • הדבר הבסיסי : שתו הרבה מים כי שתייה מרובה משפרת את מראה העור.

    • חשוב מאוד לספק מקסימום לחות לעור, וזה נכון לגבי כל סוגי העור. שימוש בקרם לחות יעניק לעור הגנה קבועה מפני הסביבה.

    • מריחת  מייק?אפ. מקובל חשוב כי המייק?אפ הינו תכשיר איפור של טיפוח שעדיף להימנע ממנו, אבל למעשה הוא משמש מעין בגד המכסה את עור הפנים החשוף תמידית ומגן עליו בצורה מושלמת.

    • כושר חשוב גם הוא לעור. התנועה משפרת את קצב הלב ואת זרימת הדם, וכתוצאה מכך רמת החמצן בתאים עולה והעור נראה יפה יותר.

    • ניקוי העור בעזרת פילינגים יכולים להחזיר לעור את הברק והחיוניות שאבדו לו ולחשוף עור בהיר וזוהר יותר.

        


                           חשוב שתבינו – מראה העור  בידיים שלכ

אודות הכותב:

 בואי להתנסות במיני טיפול פנים ללא עלות!!   


שלך,


רונית ביטון – קוסמטיקאית פרא רפואית


http://www.ronitt.co.il 03-922-6662

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il