מאמרים - איך להצליח במערכת יחסים? הדפסה מאתר מאמרים

איך להצליח במערכת יחסים?

נכתב על ידי שירן רז

[ הדפסת המאמר ]

מערכת יחסים.. לשירותך.


מימי בראשית כבר נאמר  'לא טוב היות האדם לבדו"


אף אחד מאיתנו אינו חי את חייו בתוך מערה סגורה וכולנו נתקלים כל הזמן בסוגים שונים של מערכות יחסים, כל אחת מהן יוצרת אצלנו דינאמיקה פנימית וחיצונית המחייבת אותנו להתמודד קודם כל עם עצמינו ואחר כך עם האחר.


חשיבותן הוא רב בצמיחה שלנו כאינדיבידואל.


 מעבר לרצון שלנו בביטחון אהבה ורומנטיקה, יש לנו שאיפה עמוקה יותר והיא ליצור שלם מכל החלקים הפנימיים שמרכיבים אותנו , כישרונות, תכונות, ערכים, ניסיון, אמונות, חזקות, יכולות ועוד..


כל עוד נהיה חלוקים, קטועים , בתוך עצמינו יהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לממש את עצמינו, אם אין אנו יודעים מי אנחנו באמת, איך נדע מה אנו רוצים?!


לכן אין מערכת יחסים טובה או גרועה, כולן נועדו לשרת מטרה אחת והיא אותנו, יש מערכת יחסים נוחה ולא נוחה, בכל  מערכת יחסים יש למידה שמוסיפה עוד חלק בפאזל.


מערכת יחסים יכולה להיות עם השכן, המוכר בחנות, עמית בעבודה, מנהל, עובד, בן זוג, ילד, אח, הורה ועוד.. כל קשר עם אדם אחר המעורר אצלנו תגובה רגשית/נפשית.


לעיתים התחושות יכולות להיות מעוררות  שמחה, השראה , והתמלאות.


אך דווקא התחושות הפחות נעימות כעס, פחד, וכאב יכולות ללמד אותנו הרבה יותר כי הן "חודרות" לרבדים עמוקים יותר. תחושות אלו חושפות זיכרונות שלא טופלו כראוי ולא קיבלו את ההתייחסות המתאימה, שנחקקו כתבניות אנרגטיות , לדוגמא: אונס, התמכרות, בגידה, אימפוטנציה, הפסד כספי, נטישה של בן זוג עיקרי או עסקי, אירוע בעבר שגרם לפחד מפני איבוד כוחו של הגוף פיסי, יחס של ההורים בילדות ..


התבניות האנרגטיות השליליות הם "זוללי אנרגיה" ומשפיעים על הביטחון העצמי שלנו, כל פעם שתבנית כזו "נחשפת" ומטופלת מתפנה אנרגיה לעשייה והתקדמות.


מערכת יחסים בריאה יוצרת מערכת גומלין בלי תלות באחר, והערך המוביל שלה "כבוד", עלינו לכבד זה את זה ללא שיפוטיות.


מערכת יחסים שמעוררות אצלנו כאב , היא כזו המציבה אותנו מול המגבלות שלנו, וככל שרמת המודעות המנטאלית/רוחנית שלנו גבוהה יותר , כך נוכל להבין ולראות את התמונה הגדולה יותר ובאופן אובקטיבי יותר, מצב מודע יעזור לנו להבין מהר וטוב יותר.


לפני כל מערכת יחסים שהגיעה לחיינו אנו פתחנו עבורה את הדלת באמצעות האנרגיה שיצרנו, אנרגיה זו "עובדת מאחורי הקלעים" נוטה לארגן מתי והיכן נפגוש אנשים ותמיד בזמן הנכון.


 

אודות הכותב:

שירן רז . יועצת לאנשים פרטיים באתגרי החיים ולאנשי עסקים ופוליטיקאים בישראל ומחוצה לה, מלמדת את מודל הספירל (פרי פיתוחה) ביחידים ובקבוצות, מטפלת בהיליניג, מעבירה סדנאות והרצאות לחברות וארגונים, בהכוונה לקראת מנהיגות מצליחה.   בעברה שימשה ככלכלנית ומנהלת כספים בארגונים מובילים. הפעילות מרתקת מעניינת ונוגעת בנושאים רלוונטיים. הפעילויות מועברות בארץ ובחו"ל.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il