מאמרים - השגיאות שיש להימנע מהם בלימודי גיטרה הדפסה מאתר מאמרים

השגיאות שיש להימנע מהם בלימודי גיטרה

נכתב על ידי מוש שי

[ הדפסת המאמר ]

נגני גיטרה רבים מתאמנים במהלך השבוע באופן מעורר הערצה. הם מרגישים תשוקה לנגינה, עובדים קשה, מוכנים לוותר על מרכיבים אחרים בחייהם, אך נשארים מתוסכלים מאופן הלמידה האיטי, מפקפקים ביכולתם לנגן ובפוטנציאל שלהם להיות נגני גיטרה מקצועיים, ונשארים כעוסים על עצמם ועל אופן התפתחותם בתחום זה.


ישנן סיבות ספציפיות לתחושות אלו של אכזבה ותסכול. אנסה לתאר שגיאות אלה, וכיצד יש להימנע מהן:
  • לימוד גיטרה באופן עצמי – ישנם אנשים רבים אשר מעוניינים ללמוד גיטרה, אך מפאת קוצר זמן, כסף והיכרות עם התחום מחליטים לעשות זאת באופן עצמאי, וללא יד מכוונת. יש להימנע משגיאה זו, מכיוון שהיא אינה מובילה לשום מקום. מורה לגיטרה אשר יוכל להעביר שיעורי גיטרה באופן רציני ועיקבי, יעזור ללומד עשרות מונים, הן מבחינת זמן הלמידה והן מבחינת איכותה.

  • מורי גיטרה לא יעילים – מורה לגיטרה אשר אינו יודע לתת שעורי גיטרה יעילים ואיכותיים, גם אם הינו נגן הגיטרה המוצלח ביותר, לא יוכל לקדם את התלמיד ולשפר את ביצועיו. מבחן האמת של מורה גיטרה היא מידת התאמתו לתלמיד הספציפי, ומידת אפשרותו לאבחן ולפתח יכולות נגינה מקצועיות.

  • ניסיון חיפוש טיפים לנגינה על גיטרה, ללא אסטרטגיה ברורה לגבי מידת התאמתם לסוג המוסיקה האהוב עלייך – מידע, טוב ככל שיהיה, לא יכול להתוות את הדרך אשר תתאים למטרות הספציפיות אשר נמצאות בראשך. רק מורה לגיטרה אשר ילמד את מטרותייך, יוכל לתרום לך את סוג המידע הרלוונטי בשבילך

  • אי ידיעת היכולות או הרצונות הספציפיים -  פעמים רבות, אומרים תלמידי הנגינה כי מטרתם היא "לדעת לנגן את כל מה שירצו לנגן". אמירה זו מעורפלת מדי, ומדגישה את חוסר ההתמקדות במטרה. תחושת התסכול המלווה את שיעורי הגיטרה תנבע מאי בהירות המטרה. מורה לגיטרה מקצועי, יוכל לכוון אותך להגדרת המטרה ולהשגת היעדים.

  • אי התמקדות בפרטים אשר עשויים לגרום לך להיות נגן גיטרה טוב יותר – שיעורי גיטרה אשר מתמקדים בטכניקה בלבד, עלולים לא להיות יעילים לנגנים מסוימים. מורה לגיטרה מקצועי יוכל לכוון את התלמיד להתגבר על מכשולים ואתגרים הנמצאים בדרכו להפוך בכדי שיוכל להפוך לנגן גיטרה טוב יותר

  • התמקדות יתרה בפרטים אשר לא נכללים בין מטרותייך – פעמים רבות, נגני הגיטרה מתמקדים בהסחות דעת, אשר לא הופכים אותם לנגני גיטרה טובים יותר, כמו למשל נגינה ללא טעויות או טכניקות נגינה אשר לא מתאימות להם. בכדי לא ליפול למלכודת זו, כדאי וחשוב לקחת את שיעורי הגיטרה אצל מורה גיטרה מקצועי.

מכל האמור לעיל נובע כי ברגע שיש לך אסטרטגיה יעילה, מטרה ואמונה בכוחך להיות נגן גיטרה, יש להתמקד בכך, לאורך כל הדרך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לקחת שיעורי גיטרה אצל מורה גיטרה אחד, אשר יוכל לעזור לך להיות המוסיקאי עליו חלמת להיות. על מורה הגיטרה להיות מקצועי, איכותי ומבין באופן אשר יוביל אותך בצורה המהירה ביותר אל עבר יעדיך ומטרותיך הספציפיים, יהווה עבורך מקור מידע מהימן ומקום לאימונים ותירגולים יעילים.


 

אודות הכותב:

מוש שי מורה לגיטרה


www.guitarlesson.co.il


050-8859645


התקשרו עכשיו לקבלת שיעור ניסיון חינם          

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il