מאמרים - איך להתאים את שולחן העבודה לעיצוב של חדר הילדים? הדפסה מאתר מאמרים

איך להתאים את שולחן העבודה לעיצוב של חדר הילדים?

נכתב על ידי ירון ברזסקי

[ הדפסת המאמר ]

ילדים מעבירים זמן רב לצד שולחן העבודה שלהם, בין אם בהכנת שיעורים ובין אם במשחקי מחשב. לאיזה פרטים חשוב לשים לב כשמעצבים את חדר הילדים סביב שולחן העבודה?
למה חשוב לשים לב כשמעצבים את חדר הילדים?
לרוב, כשמעצבים את חדר הילדים בוחרים למקם את שולחן העבודה מתחת לחלון, ואז מתכננים את כל שאר העיצוב על פי מיקום השולחן. אם החלון פונה לכיוון צפון או מזרח, זוהי בחירה טובה, אולם אם החלון בחדר פונה דווקא לכיוון מערב או דרום האור שיכנס מבעד לחלון יפריע לכתיבה או למסך המחשב. בנוסף, מיקום שולחן העבודה מתחת לחלון אינו מאפשר לתלות מדפים או כוננית מעל לשולחן. ככל הילד גדל יש לו יותר ויותר קלסרים, מחברות וחפצי לימוד. ולכן חשוב שסביבת העבודה תהייה נגידה ומסודרת ותכיל מקום אחסון.
היכן כן כדאי למקם את השולחן בחדר הילדים?
נסו להציב את השולחן על אחד משני הקירות הקרובים לדלת, מן הסתם קירות אלו הם ללא חלונות. ריהוט ילדים בנוי לרוב בצורה מודולארית המאפשרת התאמה ושינוי לאורך השנים, כך שניתן להציב מעל השולחן כוננית או מדפים בגובה מתכוונן, לתלות על הקיר מעל השולחן לוח מודעות או אף לצבוע בצבע מגנטי על מנת ליצור משטח מעוצב ונוח.
מה היתרונות של ריהוט ילדים מעץ מלא?
ריהוט ילדים מעץ מלא אמנם מייקר מעט את העבודה, אולם האיכות עושה את ההבדל. לרוב, שולחן העשוי מחומרים סינטטיים או פשוטים מאבד את המראה שלו לאחר זמן קצר, ונוצרים בו חריצים ובקעים. גם כשרמת הלק והצבע נמוכה העץ חשוף יותר לפגעי מזג האוויר כגון שמש בוהקת בקיץ או קור בחורף, דבר המשפיע כמובן על מראה השולחן. חלק מהאנשים בוחרים לצפות את משטח השולחן בזכוכית על מנת להגן עליו, אולם פיתרון זה אינו מומלץ במידה והשולחן משמש ילדים קטנים. מומלץ תמיד לבחור ריהוט ילדים העשוי מעץ מלא, ברמת גימור גבוהה, המבטיח איכות לאורך זמן.
כיצד לעצב את חדר הילדים כך שיתאים לעבודה משותפת?
לימוד משותף עם האחים או האחיות בבית, או עם חברים מהכיתה הוא תמיד פעילות חיובית. לכן, מומלץ ליצור סביבת עבודה בחדר הילדים שתאפשר עבודה משותפת של לפחות שני ילדים. גודל מתאים הוא 60 ס"מ רוחב על 120 ס"מ אורך. אם מעוניינים גם להציב מחשב על השולחן רצוי להגדיל את השולחן לגודל של 70 ס"מ רוחב על 150 ס"מ אורך.
אודות הכותב:
כי לילדים שלכם מגיע לגדול בחדרים מתוקים!
אנו מתמתחים בעיצוב חדרי ילדים ונוער בהתאמה אישית מלאה. מעצב הבית שלנו ידוע בזכות הקו הנקי והפשוט, השואב השראה מ חדרי ילדים שראה בעולם, עם דגש גדול על נוחות המוצר ובטיחות גבוהה ביותר.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il