מאמרים - אינפורמציה אודות מכשירי שמיעה הדפסה מאתר מאמרים

אינפורמציה אודות מכשירי שמיעה

נכתב על ידי אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

אינפורמציה אודות מכשירי שמיעה


 


בשל ההתפתחות הטכנולוגית כיום ישנו מגוון רחב של מכשירי שמיעה, אשר עונים לצרכים שונים של אנשים בעלי קשיי שמיעה בעלי דרגות חומרה שונות. והרי שיש שני סוגים של מכשיר שמיעה כגון: דיגיטאלי ואנלוגי, המאפשרים התאמה מרבית לאופיו צרכיו ואורח חייו של המשתמש. כמו כן, קיימים היום בשוק הסלולר מכשירים המאפשרים לאנשים בעלי קשיי שמיעה להשתמש במכשירי סלולר.


 


קצת על הסלולר הפשוט חכם.


מכשירי סלולר המתאימים למכשירי שמיעה מאובזרים במערכות שמע מתקדמות אשר מסייעות לאנשים בעלי קשיי שמיעה. וזאת מאחר במכשירי סלולר אלה הותקן סליל השראה מגנטי אשר אינו צורך זרם חשמלי. כך כאשר נכנסת שיחה למכשיר הסלולר מסוג זה בעל מכשיר השמיעה מצמיד את הסלולר אל מכשיר השמיעה וזה יודע לזהות באופן אוטומטי את מכשיר השמיעה, כך שהוא משדר השראה מגנטית אשר מכשיר שמיעה מתרגם למילים.


כיצד מבצעים בחירה נכונה של מכשיר שמיעה?


על מנת להתאים את מכשיר השמיעה לאדם בעל ליקוי שמיעה, ובכדי לבצע רכישה נכונה של מכשיר שמיעה באופן אופטימאלי יש להיוועץ ברופא אף אוזן גרון, אשר באפשרותו לאבחן את מידת החומרה של בעל ליקוי השמיעה, כאשר רופא זה יבצע הערכה אודיו-לוגית לבירור חומרת הפגיעה, תוך בירור לאופן הטיפול בבעיות ברות ריפוי. כמו כן, בחירת מכשיר שמיעה מתבצעת לאחר בדיקות שמיעה הנגזרות הן מאופי הליקוי והן מפרמטרים שונים כגון: אורח חייו של המשתמש, תפקודו המוטורי וצרכיו. חשוב להבין כי אין להסיק כי מכשיר שמיעה דיגיטאלי בשל התכנים שלו אכן יהיה הפתרון האופטימאלי.


במה בא לידי ביטוי הגודל של מכשיר השמיעה?


מכשירי שמיעה נחלקים לשלושה סוגים עיקריים אשר מאופיינים ביתרונות וחסרונות שונים.


ישנם מכשירי שמיעה המתיישבים מחוץ לאפרכסת, כאשר לרוב מדובר במכשירים הבולטים לעין, כמו כן, קיימים כיום מכשירים מסוג זה במתכונת קטנה יותר המעבירים את הצלילים לתעלת האוזן בצורה אסתטית על ידי צינורית דקה. 


קיימים מכשירי שמיעה תוך אוזניים, אשר אלו מותקנים בחלל האפרכסת ובולטים פחות.


יש מכשיר שמיעה קטן במיוחד כאשר זה מותקן בתוך תעלת האוזן עצמה הנסתרים בתעלת השמיעה.


חשוב לדעת כי מכשיר שמיעה גדול המותקן חיצונית לאוזן הינו בעל יכולת קליטה גבוהה יותר של צלילים חיצוניים, כאשר מכשיר זה לרוב הינו בעל סוללה המאפשרת זמן שימוש ארוך יותר. כאשר המכשירי שמיעה הקטנים הינם ניכרים ביכולת קליטה נמוכה משמעותית כאשר חיי הסוללה שלהם הם קצרים יותר מפאת גודלם.


למידע אודות מספק מכשירי סלולר המותאמים ל-מכשיר שמיעה

אודות הכותב:

אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il