מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

 


 ישנה חשיבות מאוד גדולה לכך שהורה ייקח חלק פעיל ויהיה מעורב ושותף לכל מה שמתרחש בגן או בכיתה של הילד. ואחת הדרכים הנכונות לעשות זאת, זה באמת להיכנס לוועד ההורים. מניסיוני, הורים שנמצאים בוועד ההורים רואים תמונה רחבה יותר של המציאות היומיומית
אותה חווים הילדים, בכך ההורים זוכים להצצה קרובה על עולמם של הילדים, ויכולים לסנן ולפקח על הפעילויות שניתנות לילדים. בתוך הוועד נתנת להורה הזדמנות לבחון עד כמה הפעילויות שהילדים נחשפים אליהם באמת טובות, איכותיות מתאימות ומותאמות לגילם.


קצת חומר למחשבה....


האם שאלתם את עצמכם האם החוג המועבר בגן מתאים ומותאם לגיל הילד ולרמתו ההתפתחותית  והמוטורית?


האם מי שמעביר את החוג קשוב לילדים ולרצונותיהם?


האם הילד/ה באים בשמחה  לחוג?


האם למפעיל/ה יש גישה לילדים? יחס חם ואישי?


האם יש למפעיל/הניסיון קודם בגנים אחרים?


האם אתם ההורים מעורבים מספיק בבחירת המפעיל/ה לילד שלכם? האם ראיתם אותה בפעולה? או שאתם חושבים שהחלטה זו, היא באחריות הגננת בלבד?


האם החוג מותאם לצרכים של הילד?


האם הילד מדבר על החוג - מצפה לו? מזכיר את הפעילות במשך השבוע? מדבר על מה שלמד ביום שנמצא המפעיל/ה? מזכיר את שם המפעיל או המפעילה?


האם אתם ההורים, שמים לב שיש שיפור בהתפתחות ובלמידה של הילד במהלך השנה בתחום בו יש את ההפעלה בגן?


חשוב שהמפעיל או המפעילה שאתם בוחרים לילדכם, יתנו לילדים יחס חם ואישי, יכבדו אותם, ויתנו לכל אחד ואחת מקום, גם ללמידה, וגם ליצירתיות שלהם. את כל זה, תוכלו לברר (אם יש למפעיל או המפעילה או אין להם) אפילו בשיחה קצרה בת כמה דקות שתיצרו עם המפעיל/ה או שתוכלו תמיד להזמין אותם להפעלת נסיון בגן של הילדים.


ברגע, שאתם ההורים, תהיו מעורבים בבחירת המפעיל או המפעילה שילוו את ילדכם במהלך השנה בגן, תוכלו להיות אחראים לתכנים, ולאיכות שמקבל ילדכם. אני באופן אישי, מאוד מאמינה בחשיבות של הנושא, ולכן אני גם מאפשרת להורים, כאשר אני מעבירה חוג תנועה לגיל הרך, או הפעלות בגני ילדים להיות בקשר עם המפעיל או המפעילה, במהלך השנה, ולעקוב מקרוב אחר ההתפתחות האישית, ורמת ההשתתפות של כל ילד באופן אישי.


אני מאמינה שפעילות איכותית וטובה עבור הילדים, היא פעילות המשלבת ידע מקצועי עם אכפתיות אמיתית, והקשבה לצרכי הילדים. המאפשרים יחד, לתת לילדים את המקום והתנאים הבטוחים על מנת שיוכלו להתפתח ולהתקדם.  


בסופו של דבר פעילות תנועה לגיל הרך, היא פעילות שמאפשרת לילדים מקום בטוח להתפתח ולהתקדם בו, לבטא את היצירתיות שלהם והייחודיות שלהם, להביע את עצמם בדרכים רבות שונות ומגוונות. לכן, חשוב וכדאי להשקיע בזה מחשבה, ומעורבות אישית, על מנת לאפשר לילדים את התנאים להצלחתם.


 

אודות הכותב:

זוהר אקטיבי - בעלת הסמכה מווינגיט ומסמינר הקיבוצים, לעבודה עם הגיל הרך והדרכת ריקודים לילדים. בזוהר אקטיבי תוגלו למצוא: הפעלות לילדים, ימי הולדת, איפור, קעקועים חוגים ועוד.. רוצים לקבל טיפים חינם ממני? כנסו לאתר והרשמו לקבלת טיפים חינם. www.zoharactivy.co.il  

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il