מאמרים - מהו ה CFD? הדפסה מאתר מאמרים

מהו ה CFD?

נכתב על ידי מירב שמש

[ הדפסת המאמר ]

יתרון השיטה למעשה הוא ביכולת לסחור וליהנות מהרווחים מבלי להיות בעל נכס הבסיס. בנסיבות הללו הרוכש אינו נהנה מחלוקת דיבידנד וזכות ההצבעה המוענקים לבעל הנכס עצמו, אך היתרונות במסחר ב CFD מאפיל על החסרונות. שיטה זו מאפשרת נגישות לשווקים שבנסיבות אחרות לא ניתנת הייתה ההזדמנות לסוחר הממוצע להיחשף להם. כלי פיננסי זה נוסד בשלהי שנות התשעים וכיום מהווה כ50% מהמחזור היומי במסחר. היתרונות של אמצעי מוניטארי זה הוא המינוף, כאשר בניגוד לסחר במניות כמו גם תעודות הסל ניתן למנף עסקאות כמו גם הוא באפשרות למכור בחסר וליהנות מהרווחים גם כשהשוק נמצא בירידה. יתרון נוסף הוא בכך שהמסחר בחוזה אינו כרוך בעמלות.


יתרונות המסחר ב CFD


מסחר ב CFD מרתק ומושך בשל המגוון האינסופי של אופציות סחירה במניות, מדדים וסחורות ללא מועד פקיעה, עם האפשרות לנתח באופן אכני תוך קבלת הנתונים בזמן אמת, הכוללת תמונה של טווחי מחירים, גרפים וטבלאות מספרים כמו גם ניתוחים טכניים לכלל תמונה שלמה. לדוגמה, נניח שסוחר רוכש CFD של מניה כלשהי ב2700 ש"ח במקום לרכוש את אותן 1000 המניות בעלות של 27000 ש"ח. במידה והייתה עליה של 10 ש"ח בשער המניה, הלקוח ירוויח 2700 ש"ח כאילו היה בעל המניות בעצמו. כל המסחר ב CFD בארץ ובעולם מתבצעת באמצעות תוכנה חדשנית המכונה dealbook 360 הזמינה לסוחר בכל שעות היממה לאורך כל השבוע. 


CFD- אינפורמציה נוספת


במידה ונכנסתם רק כעת אל עולם ה CFD והמשחק באמצעות מסחר בבורסה עליכם לדעת כי בעולם הזה למרות האפשרויות הבלתי נדלות להפיק רווחים, ישנו גם הסיכוי להפסיד במידה ואינכם בקיאים ברזי המסחר ולקחתם סיכונים בלתי מחושבים בשל היותכם מתחילים בתחום. אחת האפשרויות היא לקבל שירותי מסחר מחברות מסחר כדוגמת GFT מבלי לגבות עמלות כאשר הכסף מועבר לחשבון נאמנות וישנן בטחונות. אחת משיטות המסחר הינה מסחר במט"ח. זוהי רכישה של מטבע אחד בעבור מטבע שני כאשר הסחר מבוסס על התנודות בשערי החליפין בין המטבעות יש לציין כי שום שיטת מסחר אינה ערובה ל100% הצלחה ואולם הסוד טמון בניסיון ובהתמדה של הסוחר בבורסה ויכולתו לקחת סיכון מחושב.


חברי בורסה והמסחר בשוק ההון


במידה ואתם טריים בתחום  המסחר בבורסה עליכם לדעת כי כל פעולה החל מ CFD דרך מסחר במט"ח וכלה בנפט או זהב, כל הפעילות מתבצעת דרך חבר בורסה בלבד, שהתקבל לבורסה פעילה לניירות ערך ויכול לסחור בהן באותה הבורסה בהתאם לתנאי הקבלה והפעילות של תקנון אותה הבורסה. בבורסה לניירות ערך בתל אביב חברות 29 חברות בורסה שמתוכם 14 בנקים והשאר הינן חברות ציבוריות ופרטיות שונות שתפקידן לנהל השקעות. רצוי לעשות סקר שווקים בין הבנקים והברוקרים כי קיימים אי אילו הבדלים מהותיים ביניהם. בהצלחה.


 

אודות הכותב:

מסחר בבורסה, תשקיע בעצמך!

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il