מאמרים - אינפורמציה אודות אומנות שימושית הדפסה מאתר מאמרים

אינפורמציה אודות אומנות שימושית

נכתב על ידי אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

אינפורמציה אודות אומנות שימושית


 


במהלך השנים גדל הביקוש בקרב החברה לסדנאות אומנות שימושית, ואכן במהלך השנים נוצר מגוון רחב של סדנאות מסוג זה אשר עוסקות במספר רב של תתי תחומים באומנות זו. בעקבות זאת נוצר מצב בו ניתן למצוא תחביב אשר ממלא בצורה נפלאה את שעות הפנאי תוך כדי לימוד טכניקות ורעיונות מדהימים אודות היצירה האומנותית.


על סדנאות היצירה


בסדנאות היצירה והאמנות נלמדות טכניקות שונות כמו לדוגמא על חריזה ורעיונות ייחודיים בקבוצות לימוד קטנות באווירה נעימה ואישית. כאשר תוך התהליך של היצירה הנשים אשר לא בהכרח באו עם רקע של אומנות ויצירה, מחזקות את הביטחון שלהן בצורה יוצאת דופן אשר מאפשרת להן לייצר יצירות אומנות מרהיבות המעניקות תחושת סיפוק נהדרת, כך שלמעשה אין דבר כזה אני לא טובה בזה או אני לא יודעת איך לבצע זאת, כל אחת יכולה.


אומנות שימושית וההשפעה שלה


חשוב לדעת, כי פרט לכך שבאמצעות סדנאות כמו אומנות בחרוז או אומנות בחרוזים לדוגמא ניתן ליצור יצירה או תכשיט לפי טעמכן ובנוסף ניתן לקבל העצמה באמצעות היצירה, שחרור לחצים, מתן ביטוי לרגשות, מחשבות ודחפים, ניתנת הזדמנות לדמיון וליצירה.


חומרים מגוונים מתמזגים בשיטות עבודה שונות, יצירה חווייתית, מהנה ומעשירה, המביאה לביטוי עצמי ופיתוח המוטוריקה העדינה. כמו כן זוהי פעילות קסומה באווירה נעימה, המשלבת בין חומרים שונים. טווח הנושאים האפשריים לסדנאות הוא רחב מאוד וניתן להתאים את הטכניקות כמעט לכל גיל. חשוב לדעת כי מטרת הסדנאות- להעניק למשתתפות טכניקה אמנותית חדשה שיוכלו ליישם בעצמם, לחזק בטחון עצמי בתחום היצירתי, ולצאת עם יצירה מוגמרת הביתה.


אומנות בציור


קיימת אופציה של אומנות בציור יחודי, במסגרת זו ניתן ללמוד ציור ריאליסטי על פי הג'אנרים השונים והטכניקות השונות מן הבסיס. טכניקות מדידה, סידור פלטה והכנת בדים, שימוש בפסטל, פחם וצבעי שמן, לימוד התבוננות נכונה תוך הבנת הדרמה שבאור וצל, הבנה מה כוחן של הצורות הגאומטריות הפשוטות בהעברת גופים תלת מימדיים לתוך הדף הדו מימדי ועשיית החלטה מוצלחת בבחירת המודל ובניית הקומפוזיציה והפרספקטיבה.


למידע נוסף על אומנות שימושית


נושא זה של אומנות שימושית למעשה מתאים מאוד כפעילות מהנה למסיבות, ארועים של חברות, ימי הולדת, פעילויות מיוחדות לחגים ועוד...


יצירה


יצירה נוצרת תוך כדי תהליך מסוים, לעתים ארוך. בתהליך הזה ישנו יוצר אשר מחולל שינוי כלשהו במציאות באופן מכוון. קשה לקבוע מהי יצירה ומה אינה יצירה, משום שהמאפיין הבולט ביותר של היצירה הוא הסובייקטיביות- היוצר קשור ליצירה באופן נפשי כלשהו, כך שהיצירה מייצגת חלק בלתי נפרד מעולמו של היוצר.

אודות הכותב:

אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il