מאמרים - דיקור סיני והטיפול בנשים בהריון הדפסה מאתר מאמרים

דיקור סיני והטיפול בנשים בהריון

נכתב על ידי אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

דיקור סיני והטיפול בנשים בהריון


 


יש מעט מצבים שנחשבים קשים יותר לאישה, מאשר מצב שבו היא איננה מצליחה להיכנס להיריון. אישה רגילה שלא מצליחה להגשים את החלום וללדת תינוק זעיר ומתוק, שרויה בתסכול אדיר. היא מסתכלת סביבה ורואה את כל חברותיה נכנסות להיריון, יולדות ומגדלות ילדים, ורק הן לא מצליחות. אך הן בכלל לא חשבו על לגשת למומחה ל-דיקור סיני כדי לעזור בקליטת הריון. נשים רבות מגיבות בתסכול קשה ומספרות שבתקופות הקשות בהן לא הצליחו להיכנס להיריון, הן לא היו מעוניינות ללכת לאירועים משפחתיים, לא חתונות ובטח שלא בריתות, בגלל הקרבה לאנשים מאושרים שההיריון בא להם בקלות ובטבעיות.


 


לרוב אחרי שנה של אי פוריות, הזוג נשלח לבדיקות מקיפות, שבסיומן – אם לא מתגלות בעיות מיוחדות הם נשלחים לטיפולים. הטיפולים האלו כוללים לרוב זריקות, הורמונים ומגוון חומרים מלאכותיים שמוחדרים לגוף במטרה לעודד קליטת של עוברים ובכך להשלים הריון תקין.


 


בשנים האחרונות אנו רואים תופעה שבה יותר ויותר נשים שחוות אי פוריות מחפשות גישה אחרת, נוספת, ורובן ככולן מגיעות אל הרפואה הסינית. אם בשנים עברו נשים רבות בכלל לא חשבו על לגשת למומחה ל-דיקור סיני כדי לעזור בקליטת הריון, הרי שכעת, כשהאינטרנט מביא לכל בית את הבשורות הרפואיות החדשות והמעודכנות ביותר, אנשים רבים מאד פונים לעזרת הרפואה הסינית בתחומים רבים ומגוונים כמו למשל דיקור סיני. רפואה הסינית, בניגוד לרפואה המערבית מתמודדת עם בעיות בפוריות האישה על ידי אבחון בעיות הקשורות במחזור החודשי של האישה. כדי לבדוק את הסדירות של המחזור החודשי, מתבצעת פעולה של בדיקת הדופק של האישה הנבדקת בשתי כפות הידיים בו זמנית. מטרת הבדיקה היא לעקוב אחרי זרימת האנרגיה הפנימית בגוף בכל תקופת הווסת. ההבדל אולי המשמעותי ביותר בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה הסינית הוא שהרפואה הקונבנציונאלית בודקת בעיקר את הפרשות ההורמונים בגוף ואת מערכת איברי המין, בשעה שהרפואה הסינית בודקת את הקשר בין הגוף והנפש ובוחנת את כל ההיבטים, הן הפיזיים והן הנפשיים ורוחניים בכל אדם.


למידע נוסף על דיקור סיני


הרפואה הסינית רואה את הפוריות באישה כפעולת גומלין בין איברים פנימיים ודרכים של אנרגיות רוחניות, הנקראים מרידיאנים. כל פעולה הקשורה בפוריות – ביוץ, הפריה או בניית רירית הרחם – היא תוצאה של מפגש בין פעולות פיזיות לזרימת האנרגיות במרידיאנים. המחזור החודשי של האישה נובע – על פי הרפואה הסינית – מפעולה משותפת של מחזור הדם וזרימת האנרגיות בגוף. כדי לטפל בבעיה בכל מקרה ספציפי , המומחה ברפואה סינית צריך לאזן בין זרימת האנרגיות בגוף, והדבר מתרחש בעזרת דיקור סיני במחטים, שימוש בתמציות עשבי מרפא ועוד. 

אודות הכותב:

אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il