מאמרים - יום הולדת נסיכות - רעיונות למשחקים הדפסה מאתר מאמרים

יום הולדת נסיכות - רעיונות למשחקים

נכתב על ידי דקלה עמית

[ הדפסת המאמר ]

איזו ילדה לא רוצה להיות נסיכה? איזה ילדה לא רוצה לשמוע סיפורים על טירות, פיות ואבירים? סיפורים שתמיד מסתיימים בסוף טוב?


וכאשר מגיע יום ההולדת, מה יכול להיות מתאים יותר מחגיגת יום הולדת נסיכות לנסיכה?


יום הולדת נסיכות הוא רעיון נהדר לחגיגה ומתאים למגוון רב של גילאים.


להלן מספר רעיונות למשחקי יום הולדת נסיכות שכל נסיכה היתה שמחה לקחת חלק.


פאזל נסיכות


הדפיסו תמונות של נסיכות או של טירות (כל טירה שתראה נסיכותית מספיק תהיה טובה), בהתאם למספר הנסיכות שישתתפו  ביום הולדת נסיכות.


חתכו כל תמונה למספר חלקים, בהתאם לגיל הנסיכות - לגילאים הצעירים 6 חלקים, 12 או יותר לגילאים הבוגרים יותר. לאחר שמחלקים כל תמונה, שמים את החלקים במעטפה.


תנו לכל ילדה מעטפה עם פאזל נסיכות שהכנתם ונייר בריסטול בגודל התמונה השלמה. שימו מקלות ודבק ותנו לנסיכות להדביק את הפאזל עד שהן תקבלנה את התמונה המקורית.


להשלים את הכתר


הדפיסו תמונה גדולה של כתר, וחלקו לנסיכות תמונות של יהלום להם מודבק דבק דו צדדי. בכל פעם כסו את עיניה של אחת הנסיכות, ואמרו לה להדביק את היהלום על הכתר. לאחר כל נסיון, בחרו נסיכה אחרת.


מי אני ומה שמי


ערכו רשימה של שאלות על נסיכות אמיתיות או נסיכות מהאגדות. תנו למשתתפות יום הולדת נסיכות לנסות לזהות מי הנסיכות. לדוגמא: "מי הנסיכה שעזבה בחצות את הארמון" (תשובה: סינדרלה). עם הבנות הגדולות יותר ניתן לשחק את המשחק הזה על ידי הדבקת שם של נסיכה על גב כל ילדה (על כל ילדה שם אחר), וכל אחת צריכה לנחש מי הנסיכה שרשומה על גבה על ידי שאילת שאלות שתשובתן היא "כן" או "לא".


עיצוב הכתר


תנו לכל נסיכה את "בסיס הכתר" – חתיכת עוגה פשוטה ללא תוספות. הכינו מבחר קישוטים לעוגות – סוכריות צבעוניות, שוקולדים ועוד. תנו לבנות לקשט את העוגות שלהן כפי שירצו. לסיום ניתן לאכול את הכתר הצבעוני והטעים.


כתר ושרביט


ואריאציה על איקס עיגול – ציירו על לוח מחיק טבלה של 3 טורים ו-3 שורות. במקום איקס ועיגול ציירו כתרים ושרביטים. בכל פעם תנו ל-2 נסיכות לשחק. אפשרות אחרת במקום הלוח המחיק – ציירו על בריסטול את הטבלה, וצרו מבריסטול כרטיסיות של כתרים ושרביטים. בגב כל כרטיסיה הדביקו סקוץ' שיוכל להדבק לסקוץ' שעל הטבלה.


תלבושת הנסיכה


הביאו צעיפים, תכשיטים וחולצות במידה גדולה בתור שמלות. עשו תצוגת אופנה של כל הנסיכות, כאשר כל נסיכה מדגמנת את יצירתה.


הנסיכה מתקשטת


קנו ערכה ליצירת תכשיטים לילדים שמתאימה לגיל הנסיכות. לגילאים הצעירים יותר ניתן להשתמש בחרוזים וחוט דייגים. תנו כל נסיכה ליצור לעצמה שרשראות וצמידים, אותן תוכל לקחת כפרס הביתה כאשר יום הולדת נסיכות תסתיים.


שיהיה לכם יום הולדת נסיכות מוצלח!

אודות הכותב:

דקלה עמית


מומחית תחום ארוח יום הולדת ומסיבות ילדים


מייסדת תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il