מאמרים - איך ניתן למנוע סרטן שד הדפסה מאתר מאמרים

איך ניתן למנוע סרטן שד

נכתב על ידי עידו מנשה

[ הדפסת המאמר ]

סרטן השד הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר בקרב נשים, אם לא הנפוץ ביותר. הגורמים לו אינם ידועים ברמה גבוהה והנושא נחקר מסביב לשעון ללא מנוחה. שיטות למניעה מוחלטת של סרטן השד אין, אך גם לא ניתן לדעת אם המחלה תתפרץ או לא, עד שהיא מתפרצת, או שלא. אצל נשים בסיכון גבוה, מבחינת גנטיקה או מחלות כרוניות, ההמלצה היא להבדק לפחות פעם בשנה, בבדיקת ממוגרפיה מגיל 40 או בבדיקה ידנית שנתית אצל רופא. ובכל מקרה מומלץ לבצע בדיקה עצמית לגילוי שינויים בשד מפעם לפעם ולא להזניח את זה.


הפחתת הסיכון לסרטן


אמנם סרטן השד באופן ספציפי, עוד לא מקושר ישירות ברמת המניעה לפעולות כאלה ואחרות שניתן לבצע. אך ידוע כי אורח חיים בריא תורם למניעה או לפחות להפחתת הסיכון בסוגי סרטן שונים, ככל הנראה ביניהם גם סרטן השד. אם כך, ההמלצה היא לנהל אורח חיים בריא ככל הניתן, על מנת להפחית את הסיכוי לסרטן וגם את הסיכוי למחלות כרוניות כמו מחלות לחץ דם וסוכרת, שידועות כמעודדות סרטן באופן ודאי.


אז מה לעשות כדי להפחית את הסיכון?


ראשית, מומלץ לאכול אוכל בריא במידה ובצורה מאוזנת. ולשלב הרבה אוכל מן הצומח. ביצוע פעילות גופנית כמו הליכה, במשך חמישה ימים או יותר בשבוע, למשך חצי שעה בכל פעם, הוכיחה את עצמה כיעילה במניעת סרטן השד (כאן כבר יש איזשהו קשר ישיר). ההמלצה היא להרבות באכילת פירות וירקות והלמעיט ככל הניתן בצריכת אלכוהול. שמירה על מאזן קלורי שלילי, אך לא שלילי מדי. כל אלה ועוד יעזרו להפחית את הסיכון למחלת הסרטן.


איזון הוא שם המשחק


כאמור, השילוב בין כל ההמלצות האלה צריך להיות מאוזן. נשים שיקחו את זה צעד אחד קדימה ולאחר 20 שנות בטלה יתחילו לרוץ שעה בעליות לחיפה כל יום, אולי יפחיתו את הסיכון לסרטן אבל יגבירו את הסיכוי לפריקת ירך. גם אכילה מרובה או מעטה מדי אינה בריאה. מומלץ לנסות לאזן ככל האפשר. מומלץ לא לשכוח שכאשר עושים ספורט, לא רק מחזקים את הגוף ומפחיתים סיכון למחלות שונות כמו סרטן השד, אלא גם נכנסים לכושר, מתחטבים ויורדים במשקל.


התמקדי במטרה


אל תשכחי שהמטרה היא לשמור על אורח חיים בריא. ירידה במשקל וחיטוב הם רק בונוס, לכן אל תתני להם להשתלט ולהפוך למניע העיקרי, כי שאיפות אלו ידועות ביכולתן להוציא מאיזון את כל הקשור לאוכל ופעילות ספורטיבית.

אודות הכותב:

שחזור שד - סרטן השד

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il