מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

אנחנו חיים בתקופה מסעירה מאוד מבחינה טכנולוגית. אם בעבר הלא רחוק צצו דגמים חדשים של טלפונים סלולריים ניידים והמשאבים והאנרגיה הוקצו ליצירת דגמים חדשים, קלים יותר ומתוחכמים יותר, הרי שהיום במקביל לכך שמדי כמה חודשים צץ הכוכב התורן בשמי הסלולר – חדשות לבקרים צצה לה אפליקציה חדשה שכובשת את העולם תוך ימים ספורים. אי לכך חשוב מאוד לשים לב לשוק המתפתח במהירות עצומה ומסחררת הזה. אז מה צריך לדעת על פיתוח אפליקציות לאייפון?

הציוד הנדרש לצורכי פיתוח אפליקציות לאייפון

ראשית כל, בניגוד לפיתוח תוכנות אחרות בסביבות עבודה של windows או linux שניתן לפתח כמעט בחינם, פיתוח אפליקציות לאייפון אפשרי אך ורק במחשב שמריץ את תכנת ההפעלה של apple (Mac OS X). ומדובר רק בגירסא 10.5 ומעלה. אין שום אפשרות לפתח תוכנות או אפליקציות במחשבי PC  רגילים שמריצים את windows. האפשרות הזולה ביותר כיום היא רכישה של מחשב Mac Mini שהוא מחשב פצפון יחסית אך בעל יכולות מספקות לביצוע העבודה. שנית, חשוב שתרכשו מכשיר iPhone כיוון שעליו תבדקו את האפליקציות שתכתבו. בעיקר אם הן כוללות מצלמה או טלפון.

רישום לתכנית המפתחים של apple לצורכי פיתוח אפליקציות לאייפון

מתכנתים רבים רואים זאת כמכה קשה לכיס ולאגו, אבל נכון להיום על מנת לפתח אפליקציות לאייפון יש לפני הכל להירשם לתוכנית המפתחים של apple. דמי חברות בתכנית למתכנת בודד הם $99 וכדאי להתחיל את תהליך ההרשמה כמה שיותר מוקדם כיוון שהליך הרישום עלול לקחת עד שבועיים. במידה ותהיו מעוניינים להירשם כחברה, התהליך עלול לקחת אף זמן רב יותר כיוון שתאלצו להמציא מסמכים המעידים עליכם כעל חברה רשומה ואפשרות זו עולה אף יותר כסף, $299 ליתר דיוק. למרות זאת, רישום כחברה לתכנית מאפשר צירוף של מספר מתכנתים ולא רק אחד. הרישום לתכנית מאפשר לכם לפתח אפליקציות לאייפון, לבדוק אותן על מכשיר האייפון  שלכם וכן להשתמש בחנות האפליקציות כדי למכור או להפיץ חינם את התוכנה. הרישום יבוצע דרך האתר https://developer.apple.com/programs/ios.

הידע הנדרש לפיתוח אפליקציות לאייפון

למי שמכיר את שפות התכנות Java, C++ או #C יהיה קל יחסית ללמוד את שפת התכנות בה כותבים תוכניות לאייפון שנקראת Objective-C. באופן יחסי זוהי שפה קלה ומונחת עצמים. הכרות ראשונית עם השפה מספקת apple בכתובת הזו: https://developer.apple.com/library/mac/#documentation/cocoa/Conceptual/ObjectiveC/Introduction/introObjectiveC.html והקריאה מאוד מומלצת לפני שיוצאים לדרך.

פיתוח אפליקציות לאייפון – אז איך מתחילים?

אם עברתם את כל השלבים שצוינו לעיל בהצלחה ככל הנראה אתם נחושים בדעתכם. לכן הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להוריד את הiPhone Software Development Kit או בשמו הסימפטי יותר – SDK. אפשר למצוא אותו בפורטל המפתחים של apple  בכתובת הזו - https://developer.apple.com/programs/ios/ . הSDK   כולל סביבת עבודה בשם XCode והיא מאפשרת לכתוב את התכניות, לקמפ אותן, להריץ אותן על הסימולטור ואף לדבג אותן. על מנת להתחיל אנחנו ממליצים על המדריך הפשוט הבא http://www.servin.com/iphone/iPhone-Buttons.html . בשלב זה נאחל לכם המון בהצלחה. אתם תזדקקו לה...

אודות הכותב:

pgn בנייה וקידום אתרים, מיתוג בפייסבוק - www.pgn.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il